Max Verstappen dostal další trest!

Max Verstappen dostal další trest!

Max Verstappen bude do Velké ceny USA startovat až jako osmnáctý, jelikož dostal další trest. Verstappen musel vyměnit svojí převodovku.

Verstappen byl široký při výjezdu ze zatáčky číslo 15 během první části kvalifikace na okruhu Circuit of the Americas. To způsobilo, že si o zpomalovací práh nalomil pravé zadní zavěšení.

Verstappen stihl zajet dostatečně rychlý čas ještě před poškozením, takže měl startovat na třinácté pozici. Jezdci Toro Rosso před ním museli měnit motory, takže startují až za ním. Jenže to už neplatí.

Red Bull usoudil, že pro jistotu vymění převodovku na voze RB14, kdyby byla poškozena také. Jelikož nevydržela ale povinných šest závodů v řadě, dostane Verstappen penalizaci dalších pěti míst na startu. Max tak bude startovat až osmnáctý. 

Pilot Red Bullu startoval v loňském roce na šestnácté pozici, ale závod dokončil na čtvrté. Mohl být dokonce třetí, ale za předjetí mimo trať dostal penalizaci a byl tak posunutý o jedno místo. Letos to tak bude mít pilot ještě těžší.

Verstappenův posun znamená, že Fernando Alonso bude startovat jako třináctý, i když se kvalifikoval šestnáctý.  Sergej Sirotkin, Lance Stroll, Marcus Ericsson a Stoffel Vandoorne si také polepší. Poslední řadu obsadí jezdci týmu Toro Rosso Pierre Gasly a Brendon Hartley.

Sdílejte na:
Zavřít