Leclerc se už v červenci svezl s letošním Ferrari

Leclerc se už v červenci svezl s letošním Ferrari

Charles Leclerc je letos často spojovaný jako náhradník Kimi Räikkönenena. Minulý měsíc se dokonce v letošním voze svezl.

Charles Leclerc se svezl na Monze v rámci příprav na nadcházející Velkou cenu Itálie. Ferrari odjelo 100 kilometrů, kterými jsou maximálně povoleny během „filmových dnů“. Leclerc je letos velkým favoritem na sedačku u týmu Ferrari od příštího roku, a tahle zpráva naděje ještě zvyšuje.

Ferrari využilo první ze dvou filmových dnů během předsezónního testu v Barceloně. 

I když se to tváří jako reklamní den, data z aerodynamiky a motoru mohou být stále velmi užitečná. Nicméně FIA takové testy hlídá velmi přísně. Jak již bylo zmíněno, je zde povoleno maximálně 100 kilometrová délka testu, a navíc jezdci dostanou speciální pneumatiky Pirelli, které jsou pouze pro filmovací dny. Týmy musí o takovém testu informovat FIA minimálně 72 hodin před vykonaným testem. Všichni musí uvést specifikaci vozu, jezdce, důvod testu, a datum a délku celé jízdy. Jelikož jsou běžné testy během sezóny zakázány, musí se takové věci hlídat, aby někdo nezískal klíčovou výhodu. 

Nicméně Ferrari si tak i jako první mohlo vyzkoušet pře asfaltovanou startovní a cílovou rovinku, která byla v loňském roce dost nerovná a za deště způsobila i nehodu Romaina Grosjeana.

Sdílejte na:
Zavřít