Kvůli Mercedesu jsme si nevzali Ocona, říká šéf McLarenu

Kvůli Mercedesu jsme si nevzali Ocona, říká šéf McLarenu

Zak Brawn poodhalil zákulisní tahanice o místa na roštu pro rok 2019.

Esteban Ocon byl velkým kandidátem na sedačku u McLarenu. Nicméně i když měl ze začátku roku největší šanci na místo, tým se rozhodl jinak.

Spekulace ohledně McLarenu utichli, takže jediná šance pro Ocona byl Renault, jenže v Renaultu skončil Daniel Ricciardo.

Mezitím se Mercedes, který se stará o Ocona kariéru pokusil získat místo v McLarenu zpět. Tým z Wokingu nechtěl Ocona právě kvůli Mercedesu.

McLaren se rozhodl vzít mladého Landa Norrise, který je z pohledu budoucího plánu týmu pro tým zajímavější.

„Rozhodně bych řekl, že jsme chtěli mít svého jezdce, takže byl Lando logickým krokem,“ řekl šéf McLarenu Zak Brawn.

„Esteban je jezdec, který je hodnocený extrémně dobře. Problém je, že jsme hledali jezdce, který s námi bude dlouho, nikoliv někoho, koho nemá automobilka kam umístit. Doufám, že si Esteban najde místo ve Formuli 1, rozhodně sem patří.

„Nicméně automobilky mají na jezdce svůj nárok, což je špatné, když se podíváté do budoucnosti pěti, či deseti let. Nemůžete vědět, zda bude vaším pilotem, nebo ne.“

Norris byl mladíkem McLarenu od loňského roku. Brawn mu pomohl do týmu Formule 1, nicméně neporušil Norrisovi žádná jednání s dalšími týmy.

„Poohlížel jsem se po Landovi ještě předtím, než jsem přišel do McLarenu.

„Od prvního dne nám společně bylo jasné, co máme dělat. Nemyslím si, že jsem první člověk, který dal ve sportu přednost přátelství před byznysem.

„S nikým jsem kvůli tomuto rozhodnutí neměl problém, takže jsem v klidu. Pokud by nebyl od příštího roku u nás, jezdil by pro jiný tým.“

Sdílejte na:
Zavřít