Kubica: Chápu, proč o mně lidé pochybují. Jako šéf bych také pochyboval

Kubica: Chápu, proč o mně lidé pochybují. Jako šéf bych také pochyboval

Polák se vrací do Formule 1 poprvé od předsezónních testů v roce 2011. Jeho kariéru přerušila vážná havárie v italské rally, při které málem přišel o pravou ruku.

Robert Kubica v roce 2017 testoval pro týmy Renault a Williams, když se připravoval na svůj návrat do Formule 1. Pro letošní sezónu usiloval o sedačku u stáje z Grove, nakonec ale přednost dostal Sergej Sirotkin. Letos je situace opačná.

Polský závodník říká, že už léta slyší o pochybnostech, že je jeho návrat vůbec možný a také akceptuje, proč lidé takový názor zastávají.

„Kdybych byl šéfem týmu, také bych pochyboval,“ řekl Kubica. „Letošní rok byl velice užitečný, pamatuji si, jak jsem na první schůzce řekl, ‚pokud máte nějaké pochybnosti, neměli bychom to dělat, protože pak bude v těžkých momentech snadné ukázat prstem na moji ruku. Já si chci být jistý, že vy jste si jistí, že to zvládnu‘.

Ze všeho nejdříve musím sám být přesvědčený, že na to mám, proto jsem tady, pak ale také celý tým musí být přesvědčený, že jsem schopen tuhle práci zvládnout.“

Kubica je přesvědčen, že jeho návrat dokazuje, že takřka nic není nemožné: „Kdybych si myslel, že nemám na to jezdit konkurenceschopně, nebyl bych tady. Tohle je normální způsob přemýšlení, že lidé vidí moje omezení a ptají se, jak je možné to zvládnout.

Vím, že se tomu těžko věří, ale Williams to letos viděl a já to vidím posledních 16 nebo 18 měsíců, od té doby, co jsem poprvé ve Valencii testoval monopost F1 (týmu Renault).“

11. prosince 2018

Sdílejte na:
Zavřít