Hong Kong ePrix II: Abt oslavoval vítězství, poté byl diskvalifikován

Hong Kong ePrix II: Abt oslavoval vítězství, poté byl diskvalifikován

Daniel Abt dnes měl dva důvody proč slavit. Krom toho, že oslavuje 25. narozeniny si připsal na konto svou první výhru ve Formuli E. Po závodě však byl diskvalifikován kvůli nesouhlasícím součástkám vozu. Vítězství připadlo Felixovi Rosenqvistovi.

V kvalifikaci zdolal své soupeře Felix Rosenqvist ve voze Mahindry. Svůj výkonnostní posun v kvalifikaci potvrdil i Jaguar a Venturi, když se jejich jezdci, Mitch Evans a Edoardo Mortara umístili na druhém a třetím místě. Do Super Pole se probojoval i Sam Bird a Daniel Abt.

Začátek závodu byl velmi chaotický a to z toho důvodu, že selhala technika a nefungoval startovací semafor. proto se startovací procedura musela odehrát ve stylu amerických sérií, tedy za Safety Carem.

Po startu se od své konkurence rychle odlepil Felix Rosenqvist, který však hned v první zatáčce pozdě zareagoval a při brzdění se dostal do hodin. Propadl se až na jedenácté místo začal svoji stíhací jízdu. Po své dravé jízdě se dokázal dostat až na konečné druhé místo, ze kterého se stalo první místo.

Do čela se po skvělém startu dostal Edoardo Mortara z týmu Venturi, který si své místo hlídal až do závěrečné fáze závodu. Tři kola před koncem ale Mortara nezvládl stejnou zatáčku jako na začátku Rosenqvist a stejně tak se dostal do hodin, což ho odsunulo až na třetí místo, ve výsledku místo druhé.

Famózní výkon podal Daniel Abt, který v den svých narozenin podal bezchybný výkon a na chvíli si tak zajistil své první vítězství, o které však přišel kvůli problémům se součástkami vozu, které po závodě vedení označilo za nevyhovující regulím. Abt se s týmem ještě hodlá odvolat proti tomuto rozhodnutí a celá záležitost ještě bude mít dohru.

Jezdec Jaguaru, Mitch Evans, držel tým v naději na zisk z pódiového umístění. Naděj byla o to větší, že Rosenqvist se z pole-position propadl až do druhé desítky, i když Evanse na začátku předjel Daniel Abt. Až v závěrečné fázy závodu se před Novozélanďana dostal Rosenqvist. Továrenský tým Jaguar však může těšit alespoň fakt, že odjezdil svůj absolutně nejlepší výkon a zaznamenali famózní start do sezony.

Krásný výkon předvedl i Alex Lynn, kterému v samém závěru závodu došla energie a propadl se až na desáté místo. Do té doby se držel na skvělém pátém místě. Díky jeho neštěstí si však o příčku polepšili Vergne, Bird, Turvey, Engel a Nico Prost.

Zajímavostí je, že Lucas di Grassi v této sezoně ještě nedokázal bodovat.

1 – Felix Rosenqvist, Mahindra Racing, 50:05.084s (29)
2 – Edoardo Mortara, Venturi Formula E Team, +7.031s (18)
3 – Mitch Evans, Panasonic Jaguar Racing, +10.619s (15)
4 – Jean-Eric Vergne, TECHEETAH, +12.593s (12)
5 – Sam Bird, DS Virgin Racing, +12.879s (10)
6 – Oliver Turvey, NIO Formula E Team, +14.199s (8)
7 – Maro Engel, Venturi Formula E Team, 15.676s (6)
8 – Nico Prost, Renault e.dams, +18.905s (4)
9 – Alex Lynn, DS Virgin Racing, +19.025s (2)
10 – Sebastien Buemi, Renault e.dams, +22.139s (1)
11 – Antonio Felix da Costa, Andretti Formula E, +23.359s
12 – Nelson Piquet Jr, Panasonic Jaguar Racing, +27.904s
13 – Andre Lotterer, TECHEETAH, +28.591s
14 – Lucas di Grassi, ABT Schaeffler Audi Sport, +39.137s15 – Jerome D’Ambrosio, DRAGON, +55.189s
16 – Nick Heidfeld, Mahindra Racing, +1 Lap
17 – Kamui Kobayashi, Andretti Formula E, +1 Lap
18 – Neel Jani, DRAGON, +1 Lap

DNF – Luca Filippi, NIO Formula E Team, 36 Laps
DSQ – Daniel Abt, Audi Sport ABT Schaeffler, 45 Laps

Sdílejte na:
Zavřít