Hamilton se obává dalších problémů s motorem

Hamilton se obává dalších problémů s motorem

Úřadující mistr světa se obává, že i v dalších závodech letošní sezony by se s vozem Mercedes mohl potýkat s technickými problémy. Boj o mistrovský titul ale rozhodně nevzdává.

Lewis Hamilton do závodu v ruském Sochi odstartoval z desátého místa. V závěrečné části kvalifikačních jízd měl totiž problém s motorem. Stejný, jaký jej vyřadil z bojů o pole position o čtrnáct dní dříve v Číně. I tak si ale britský jezdec vedl velmi dobře a celkově obsadil druhé místo, porazil jej pouze stájový kolega Nico Rosberg.

„Nemám strach z toho, že nedokážu Nica dohnat, ale z toho, že kvůli technickým problémům s ním nebudu moci řádně bojovat,“ nechal se slyšet Hamilton po skončení čtvrtého závodu letošní sezony. „Něco takového se může stát znovu. Musíme počítat s tím, že podobné problémy se budou opakovat.“

„Nikdy jsem nebyl ten, kdo by se vymlouval na smůlu nebo štěstí. Vše, co se stane, má svůj důvod,“ pokračoval britský závodník. „Dělám svou práci jak nejlépe umím. Pro něj (Nica Rosberga) to byl pohodlný závod, vlastně už od startu neměl žádnou konkurenci. Boj o mistrovský titul rozhodně nevzdávám. Stále je před námi sedmnáct závodů. Sedmnáct závodů, ve kterých ho mohu porazit,“ věří trojnásobný šampion z let 2008, 2014 a 2015.

Sdílejte na:
Zavřít