Hamilton: Na prohru se nemůžete připravit

Hamilton: Na prohru se nemůžete připravit

Lewis Hamilton se poprvé po několika letech dostal do obtížné situace. Dva závody před koncem letošního ročníku totiž nemá boj o mistrovský titul ve svých rukou.

Do konce této sezony Formule 1 zbývají pouze dva závody, konkrétně v Brazílii a Abu Dhabi. I když Lewis Hamilton drží šňůru dvou vítězství, ani další dvě mu k zisku mistrovského triumfu nemusí stačit. Stájový kolega Nico Rosberg má totiž komfortní náskok 19 bodů a tak mu bude stačit ve zbylých dvou podnicích druhé místo. Naopak, pokud by se mu na okruhu Interlagos podařilo vyhrát (stejně jako v předchozích dvou letech), bez ohledu na Hamiltona bude slavit titul.

„Na prohru se nemůžete nijak připravit. Na takovou ztrátu se prostě připravit nejde. Já už něco podobného zažil, bylo to v roce 2007 (Hamilton přišel o titul v posledním závodě). Jediné co vím je, že tentokrát už to nebude tak bolestivé,“ oživil své vzpomínky britský závodník, který si na premiérový triumf v šampionátu musel počkat až do roku 2008.

„V kariéře už jsem ztratil mnoho závodů i šampionátů, takže to není něco, co jsem nezažil. Každopádně scénář je nyní takový, že se musím připravit na prohru. Nyní je totiž pravděpodobnější. Ale mám tři mistrovské tituly a doufám, že příští rok už nebudu mít takové problémy se spolehlivostí,“ řekl dále pilot Mercedesu. V roce 2007 vedl šampionát dva závody před koncem o 17 mistrovských bodů a to se v té době za triumf udělovalo „pouze“ 10 bodů. Nakonec o něj přesto přišel.

Sdílejte na:
Zavřít