Hamilton: Ferrari je zase o něco rychlejší

Hamilton: Ferrari je zase o něco rychlejší

Lewis Hamilton je po prvních dvou trénincích v Číně překvapen rychlostí Ferrari a nepochybuje o tom, že italský tým bude pro Mercedes velmi těžkým soupeřem.

Obhájce titulu letos zatím nepoznal chuť vítězství a vzhledem k trestu za výměnu převodovky to bude mít těžké také v Číně. Vážným soupeřem mu bude nejen letos neporažený Rosberg, ale také Ferrari, kterému v letošní sezóně k nejvyšším příčkám zatím chybí jen větší spolehlivost a trocha štěstí. V Číně se navíc italskému týmu v prvním i ve druhém tréninku dařilo, což dokazují nejrychlejší časy dne, které si zapsali právě Räikkönen a Vettel.

Hamilton je proto v predikcích pro víkend poměrně opatrný: „Pro mě to byl dnes rozhodně těžký den, ale páteční tréninky jsou tady právě od toho, abyste si našli ideální stopu a dostali se do pohody. Dnes tu bylo dost větrno a Ferrari bylo minimálně v těchto podmínkách rychlé, takže nás zřejmě čeká zajímavý souboj.“

„Myslím si, že časy z tréninků odpovídají realitě, ale zatím jsem nemluvil s inženýry, takže uvidíme, co pro nás dnešní výsledky bude v reálu znamenat. Měl jsem dnes určité problémy se stabilitou na měkkých pneumatikách zatímco na střední směsi to bylo v pořádku, žádnou jinou jsem dnes netestoval. Dnes se nestalo nic neobvyklého, ale musíme respektovat, že Ferrari vypadá silně, takže nás zřejmě čeká zajímavý víkend,“ těší se Hamilton.

„Já osobně si zatím na trati nepřipadám příliš jistě, protože auto má problémy se stabilitou. Pracujeme na tom a před závodem to bude určitě v pořádku, takže to bude vyrovnaný souboj,“ slibuje trojnásobný mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít