Hamilton a Ferrari jsou stále hrozbou, to nejlepší ještě nepředvedli, ví Rosberg

Hamilton a Ferrari jsou stále hrozbou, to nejlepší ještě nepředvedli, ví Rosberg

Nico Rosberg sice vyhrál první tři závody letošní sezony a získal šest triumfů v řadě, své soupeře ale rozhodně nehodlá podcenit. Ví, že Ferrari ještě neukázalo to nejlepší a Hamiltona označil za pojem Formule 1.

Sedmatřicet sekund dělilo v cíli Velké ceny Číny vítěze Nica Rosberga a druhého Sebastiana Vettela na Ferrari. Tak masivní náskok si německý závodník dokázal během závodu v Šanghaji na čele vybojovat. Stájový kolega a úřadující šampion Lewis Hamilton dojel závod po startu z posledního místa a kolizi v prvním kole sedmý.

Tento výsledek znamená, že Nico Rosberg se stal teprve čtvrtým závodníkem v historii, kterému se podařilo zvítězit v šesti po sobě jdoucích závodech Formule 1. Před Britem Hamiltonem má nyní v šampionátu jezdců náskok 36 bodů. Němec ale rozhodně nehodlá usnout na vavřínech. „Stále je brzy na nějaká shrnutí. Jsou to tři velké ceny, které mi vyšly skvěle, ale sezona má 21 závodů a to je opravdu dlouhá doba.“

„Nemá cenu dělat žádné předčasné závěry. Nyní jsem samozřejmě spokojený a ve voze se cítím skvěle. Rozhodně to ale nechci zakřiknout,“ řekl dále lídr šampionátu. „Lewis ale není o mnoho pozadu. Má ztrátu něco kolem třiceti bodů a je soustředěný a motivovaný jako nikdy předtím. On je ohromný pojem, byl měřítkem úspěchu v posledních dvou letech, takže by to znovu mohla být velká bitva.“

Nico Rosberg také stále nezapomíná na letos slibně vypadající Ferrari. „Odjíždíme s pocitem, že na startovním roštu máme nejrychlejší vůz. Je ale jasné, že Ferrari tentokrát znovu neukázalo své schopnosti naplno. V prvních třech závodech měli tolik problémů a popravdě si myslím, že jsou mnohem blíže než zatím ukázali,“ dodal pilot Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít