Ferrari vyhrožuje odchodem z Formule 1

Ferrari vyhrožuje odchodem z Formule 1

Pokud nebudou chystané změny výhodné pro Ferrari na trhu, značka hodlá opustit F1.

Mercedes a Renault varovali, že nová pravidla na rok 2021 můžou způsobit „manuální“ závody, což může ohrozit sport. Ferrari zašlo ještě dále. Taliáni chtějí odejít z F1 pokud nebudou se změnami spokojeni..Sergio Marchionne na čtvrteční konferenci řekl, že není ohromený konkrétními rozhodnutími Liberty Media na čele s motory. Též řekl, že pokud F1 nebude platformou, která bude výhodnou pro prodej Ferrari, tak značka soutěž opustí. „Liberty má pár dobrých záměrů, jako například snížit náklady na provoz týmu, to je dobré,“ řekl Marchionne. „Jsou tam věci, se kterými úplně nesouhlasíme. Jednou z nich je, že jedinečnost pohonné jednotky nebude nástrojem rozhodování účastníků soutěže. Nebyl bych spokojený, kdybychom v takovýchto podmínkách pokračovali.“

Ferrari je součástí Formule 1 od jejího vzniku v roce 1950. Na obrázku Ferrari 246 F1, se kterým získal mistrovský titul Mike Hawthorn.

Podle oboustranné dohody musí Ferrari v soutěži zůstat do konce roku 2020. Další budoucnost není dohodnutá. Týmy se s vedením F1 střetli tento týden a diskutovali o nové generaci motorů. Další střetnutí je naplánované na úterý.

„Nechci nic soudit dopředu. V úterý půjdeme na střetnutí s tím nejlepším záměrem, uvidíme, jak se to vyvine.“

Ve vyhrožování s odchodem není Ferrari nováčkem, nyní se děje poprvé pod vedením Marchionneho. Marchionne zároveň odpověděl na otázku, jak se cítil, kdyby byl šéfem, který vzal Ferrari z F1.

„Jako milion dolarů, pracoval bych na odzkoušení alternativní strategie, kterou bych nahradil současnou. Též jako ten rozumnější.“

Sdílejte na:
Zavřít