Ferrari v Mexiku nenasadí nejnovější díly

Ferrari v Mexiku nenasadí nejnovější díly

Ferrari se znovu rozhodlo nepoužít většinu svých nových dílů před Velkou cenou Mexika. Tým si zkusil otestovat díly, a zjistil, že je lepší stará specifikace.

Jezdci Ferrari zkoušeli během pátečních tréninků odlišná nastavená vozu.

 „Zůstaneme u předchozí verze,“ řekl po tréninku Vettel. 

Během předchozího závodu v Austinu řekl Vettel, že tým byl více konkurenceschopný, jelikož se vrátil ke staré verzi a odebral nové díly. Všechny díly se předtím vyvíjeli tři až čtyři měsíce.

Vettel skončil v tréninku až za Red Bully a Renaulty, nicméně si sám myslí, že se ještě během soboty zlepší.

„Myslím si, že delší jízdy nejsou tak špatné, ale na jedno kolo ztrácíme. Musíme najít správné nastavení a dostat z pneumatik maximum.

Problémem je, že nemáme mnoho gripu, takže hodně kloužeme. Je to náročné, protože nemáme tolik přítlaku, jako bychom chtěli. Všechno nefunguje ideálně a naše pneumatiky nechtějí spolupracovat.

Když pneumatiky nefungují, je to opravdu velmi náročné. To je ten důvod, proč jsou velké skoky v časech na jedno kolo. Pokud se netrefíte, tak skončíte hodně pozadu s časem.

Myslím si, že musíme hlavně zapracovat v kvalifikaci. Hypersoft pneumatiky by mohly být v pohodě, ale i tak je to náročné, abychom odhadli správné nastavení.“

Sdílejte na:
Zavřít