Ferrari: Boj o vítězství skončil pátým místem

Ferrari: Boj o vítězství skončil pátým místem

Pár kol před koncem Alonso vedl, kvůli špatné strategii ale skončil až pátý. Massa po skvělém startu udělal chybu a nakonec obsadil až desátou pozici.

Kvůli špatné strategii týmu přišel Fernando Alonso v několika posledních kolech o čtyři pozice, v závodě nakonec skončil pátý, zatímco ještě pár okruhů před koncem kroužil na první pozici. Oproti ostatním měl ale nevýhodu již příliš opotřebovaných pneumatik a tak pro ostatní soupeře nebylo problémem dostat se před španělského závodníka. „Nepochybně jsme tímto výsledkem zklamáni, byť máme oba vozy na bodech, rozhodně jsme z dnešního závodu nevytěžili maximum. Fernando přišel o vítězství kvůli špatné strategii, Felipe zase o možnost bojovat s nejlepšími kvůli své vlastní chybě. Před příštími závody se musíme zaměřit především na práci s pneumatikami,“ řekl Stefano Domenicali, šéf Ferrari.

„Dnes jsme rozhodně měli na to vyhrát závod, nicméně hazard s jednou zastávkou v boxech se ukázal jako nepříliš úspěšný,“ řekl Fernando Alonso. „Když se Lewis rozhodl zajet podruhé do boxu, rozhodli jsme se hrát ruletu, bohužel to nevyšlo. Důležité bude zaměřit se na omezení degradace našich pneumatik, protože to je v současné době největší problém. Na druhou stranu jsme v Kanadě potvrdili, že jsme se posunuli kupředu a v příštích závodech tak jistě budeme opět konkurenceschopní,“ dodal.

Felipe Massa sice také dojel na bodech, ale nebýt chyby v samotném úvodu závodu, mohl bojovat i o lepší pozici. Nakonec z jeho snažení byla desátá příčka. „Jsem naštvaný sám na sebe. Měl jsem skvělý start a vybojoval si pátou pozici, po hloupé chybě jsem se ale propadl až do druhé desítky a bylo velmi složité se dostat opět do tempa, abych mohl postupovat startovním polem,“ říkal po závodě smutný Massa. „Naše výkonnost v tomto závodním víkendu nám ale ukázala, že jsme se odebrali správným směrem a že Ferrari opět patří mezi týmy, se kterými se v boji o vítězství musí počítat. Naše konkurenceschopnost v boji o přední příčky byla o dost lepší, než-li v závodech minulých, takže je to vzpruha pro celý tým,“ dodal brazilský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít