F3 na Hockenheimu: Po hattricku směřuje Stroll do F1

F3 na Hockenheimu: Po hattricku směřuje Stroll do F1

Svou senzační sezonu, která mu vynesla titul mistra Evropy Formule 3, zakončil Kanaďan Lance Stroll triplem vítězství ve finálovém podniku v Hockenheimu.

Po diskvalifikaci teprve šestnáctiletého Němce Davida Beckhama (jeho Muecke-Dallara seděla příliš nízko) se mohl Stroll těšit ze své 13. pole-position sezony. V sobotu ráno vyrazil Kanaďan do prvního ze tří závodů víkendu dobře, ve druhé zatáčce ovšem brzdil příliš pozdě a musel před sebe nechat Maxiho Guenthera a Nicka Cassidyho. Že se vždy usměvavý mladík po nasednutí do kokpitu dokáže proměnit v tvrdého dravce, kterého zajímá jen vítězství, předvedl Stroll ještě během prvního kola. V Parabolice předjel Novozélanďana a při následujícím nájezdu před tribunu Mercedes strčil do Guenthera tak, že Němec musel vyjet ze stopy. Za tuto akci nebyl novopečený mistr kupodivu trestán a od tohoto okamžiku neohroženě pádil směrem svého jedenáctého triumfu sezony 2016. Naprostou převahu vozů týmu Prema-Theodore podtrhli jeho týmoví kolegové, kteří v pořadí Guenther, Cassidy a Aron obsadili další tři místa v cíli! Nejlepší ze „zbytku světa“ byl chráněnec Red Bullu, Sette Camara.

Také druhý závod v sobotní odpoledne se stal jasnou Strollovou kořistí. Ze své 14. a poslední pole-position ve Formuli 3 vyrazil mnohem lépe než debutující pilot GP3 Jake Hughes a vedl ostatní před Sette Camarou prvním kolem. Brazilec, jediný vážný Strollův soupeř, byl později  penalizován za předčasný start a Kanaďan si tak bez problémů dojel pro dvanácté vítězství před Erikssonem (Švéd se tím stal nejlepším nováčkem ročníku) a Beckmannem.

V neděli se kvůli mlze startovalo s dvouhodinovým zpožděním. To Strollovi ovšem nebránilo v tom, aby znovu neukázal, že byl roku 2016 třídou sama o sobě. Vyhrál i třetí závod víkendu a obdržel poté nejen třináctý zlatý pohár vítěze, ale i křišťálovou kouli šampiona. To, že mladého Kanaďana příští rok uvidíme v kokpitu Williamsu-F1 se zdá být již jen pouhou formalitou. Dokonce oficiálové F3 z Lancova postupu do týmu Sira Franka najisto vycházejí. Tato rošáda by pomohla nejen Strollově kariéře, miliardy pana Lawrence Strolla seniora by dokázaly stabilizovat i situaci týmu Williams.

Ale zpět do Hockenheimu: druhé místo obsadil v neděli junior BMW Joel Eriksson před výborným newcomerem Jake Hughesem.

Celkový stav šampionátu evropské Formule 3 roku 2016

1. Lance Stroll, Prema-Theodore                  507 b.
2. Maximilian Guenther, Prema-Theodore    322 b.
3. George Russell, HitechGP                        274 b.
4. Nick Cassidy, Prema-Theodore                 254 b.
5. Joel Eriksson, Motopark                            252 b.
6. Callum Ilott, Van Amersfoort                      226 b.  

Sdílejte na:
Zavřít