Ericsson: Za smlouvu Leclerca u Ferrari jsem mohl i já

Ericsson: Za smlouvu Leclerca u Ferrari jsem mohl i já

Marcus Ericsson věří, že jeho týmový kolega Charles Leclerc dostal příležitost i díky němu, jelikož předváděl dobré výsledky.

Zatímco Charles Leclerc, který je v letošní sezóně nováčkem odchází do Ferrari, druhý jezdec Sauberu musí bojovat o sedačku pro příští rok.

Räikkönen podepsal dvouletou smlouvu s týmem Sauber, ale druhá sedačka není jasná. Ve hře je dost vysoko testovací pilot Ferrari Antonio Giovinazzi.

Nicméně Ericsson doufá, že jeho výkony na trati mu přinesou také nový kontrakt.

“Nikdo mi nedal přesné časové rozmezí, ale vím, že musím mít dobré výsledky teď. Tento pocit jsem měl i poslední pět, či šest víkendů.

“Získal jsem v posledních pěti závodech před Singapurem víc bodů než Charles, a on dostal na několik let smlouvu u Ferrari, takže si myslím, že jsem za to mohl i já.

“Pokud budu dále dělat to, co jsem dělal doteď, bude to dobré. Pokud to nebude dost, abych dostal smlouvu, to už je otázka. Ale budu se snažit co nejvíce zaujmout.“

Ericsson získal šest bodů, zatímco Leclerc jich má patnáct. Zásluhu na tom má Leclerc i v díky poslednímu závodu, kde bral dva body.

Švédský jezdec pravděpodobně bojuje i se Stoffelem Vandoornem, který je také jednou z možností pro příští rok. Ericsson je momentálně u Sauberu od roku 2015.

“Souboj o závodní sedačky je ještě těžší, než byl v posledních letech. Když vidím, že tým podepsal Kimiho, jen se to potvrzuje.

“Nyní je tu už jen jedno volné místo pro příští rok, takže musím pracovat tvrdě a ukázat týmu, co v sobě mám. Tlak na mě je vysoký, ale líbí se mi to.“

Sdílejte na:
Zavřít