Button: Možná budu někde závodit i příští rok

Button: Možná budu někde závodit i příští rok

Jenson Button minulý týden oznámil přerušení své kariéry ve Formuli 1 pro rok 2017. Přesto však zůstává zaměstnancem McLarenu a měl by se věnovat nesportovním aktivitám, ale také pomáhat při vývoji vozů. Otevřená je podle Buttona stále také možnost, že bude závodit v jiné závodní sérii.

U McLarenu Buttona nahradí mladý Stoffel Vandoorne, čímž se tým snaží zajistit svou budoucnost. Letošní sestava Button, Alonso je totiž hvězdná, ale zároveň bezkonkurenčně nejstarší v celém poli. McLaren přitom momentálně nemá vítězné auto a na titul by neměl útočit dříve než za dva roky a je proto potřeba, aby měl k dispozici jezdce ve vrcholné formě zejména v té době.

Button se podle svých slov na svou novou roli v McLarenu po 16 letech závodění těší a už teď přemýšlí o tom, co všechno bude s volným časem dělat: „Nyní se soustředím na dokončení této sezóny a užívám si každé kolo, které během závodních víkendů odjedu. Příští rok pro mě bude určitě zajímavý, je tady spoustu věcí, které bych si rád vyzkoušel a také si je vyzkouším, ale teď vám je nemohu vyjmenovat, protože jich je moc. Určitě je možné i to, že příští rok budu závodit v jiné sérii.“

„Jsem ohledně otevírajících se možností dosti vzrušený a zatím nevím, kam mě budoucnost zavede, ale určitě to bude zajímavé. Pauza ve Formuli 1 mi dává možnosti, které jsem jako dospělý muž nikdy neměl. Zároveň se mi rozrůstá rodina a bude pěkné mít více času, který s nimi budu moci strávit. Potkat děti jednou za rok a vidět, jak vyrostli, je pro všechny sportovce těžké. Je pro mě velmi důležité, abych teď měl na rodinu více času,“ zdůrazňuje Button.

„Miluji fitko, miluji triatlon, miluji cyklistiku a samozřejmě miluji závodění. Vždycky to tak bude a Formule 1 zůstane v mém srdci, protože byla tak dlouho hlavní náplní mého života. Motorsport je pro mě velmi důležitý, a i když nebudu závodit ve Formuli 1, tak možná někde jinde závodit budu,“ dává Button svým fanouškům naději.

Sdílejte na:
Zavřít