Button má jasno: Letošním šampionem bude Hamilton

Button má jasno: Letošním šampionem bude Hamilton

Jenson Button je přesvědčený, že jeho krajan Lewis Hamilton zvládne letošní výzvu v podobě boje s týmovým kolegou Nicem Rosbergem a na konci tohoto ročníku se bude radovat ze zisku mistrovského titulu.

Nico Rosberg měl perfektní start do nové sezony, vyhrál úvodní čtyři závody a před klopýtajícím Lewisem Hamiltonem si vybudoval náskok 43 mistrovských bodů. Jenže přišla vzájemná kolize ve Španělsku a britský jezdec se vrátil zpět do hry. Před letní přestávkou měl najednou na čele náskok 19 bodů a zdálo se, že Rosbergovi začne utíkat. Kvůli sankcím ve Spa a špatnému startu na Monze se však do hry znovu dostal německý pilot, který náskok Hamiltona stáhl na pouhé dva body.

Jsme lehce za první polovinou sezony a už nyní je jasné, že boj o letošní mistrovský titul bude znovu v režii jezdců Mercedesu. Jenson Button, pilot stáje McLaren, se domnívá, že na konci ročníku bude úspěšnější jeho krajan Hamilton. „Osobně si myslím, že to lépe dopadne pro Lewise,“ uvedl Button v rozhovoru pro Sky Sports F1. „V Itálii se mu nedařilo podle představ, ale mám za to, že právě on vyhraje titul mistra světa.“

„Vrátil se do hry po nepovedené startu do ročníku a všichni už dávno zapomněli na to, jak daleko za Rosbergem v úvodu sezony vlastně byl,“ řekl dále Button, který tři roky u týmu McLaren působil jako Hamiltonův stájový kolega. „Jeho práce s vozem a síla během kvalifikací i závodů jsou vlastnostmi, které dokáže maximálně využít. Upřímně si myslím, že letos vyhraje čtvrtý titul mistra světa,“ dodal šampion z roku 2009.

Sdílejte na:
Zavřít