Apple má koupit podíl v McLarenu, automobilka to popřela

Apple má koupit podíl v McLarenu, automobilka to popřela

V posledních dnech se hodně nahlas spekuluje o tom, že by technologický gigant Apple mohl jednat s McLarenem o odkoupení nebo úplném převzetí automobilky. Britové však toto tvrzení odmítají.

Spekulace odstartoval článek Financial Times, který informuje o tom, že by v blízké budoucnosti mohlo dojít k nějaké formě spolupráce mezi společností Apple a McLarenem. Automobilka však tyto spekulace dementovala a říká, že s americkým gigantem nikdy ani nejednala.

„Mohu potvrdit, že McLaren nejedná se společností Apple o případné investici,“ uvedl Michael Flewitt, výkonný ředitel britského výrobce vozů.

A proč by vlastně k tomuto partnerství mělo v příštích letech dojít? Není žádným tajemstvím, že americká společnost, která se v minulosti proslavila především svými iPhony, iPady či Macy, připravuje také svůj první chytrý vůz. Spolupráce s technologicky vyspělým McLarenem by Applu jistě rozšířila obzory a nabídla celou paletu technologických patentů. Není také pochyb o tom, jak silné oba tyto brandy jsou.

Spekulace byla nicméně prozatím vyvrácena a pravděpodobné není ani přestavení sídla McLarenu ve Wokingu podle následujícího návrhu, který koluje na sociálních sítích:

aktuálny záber technologického centra McLarenu :)

Zveřejnil(a) www.f1.sk dne 22. září 2016

Sdílejte na:
Zavřít