Alonso: Smůlu budou mít i ostatní

Putování španělského závodníka úvodem letošní sezóny je jako na houpačce. V prvním závodě skončil druhý, následně nedokončil, ale chuť si napravil vítězstvím v Číně. Nyní v Bahrajnu vypadal opět velmi silně, ale kvůli problémům s DRS strávil hodně času v boxech a nakonec dojel osmý.

Nicméně Fernando Alonso se domnívá, že není jediným letošním kandidátem na titul, kterého bude pronásledovat smůla.

Španěl při jednom z předjíždějících manévrů využil systému DRS, klapka na zadním přítlačném křídle se ale nevrátila do původní polohy a Alonso tak musel do boxů. Celá situace se navíc opakovala ještě jednou.

Propadl se až na chvost startovního pole a navíc při předjíždějících manévrech nemohl využívat systému DRS. I tak si ale s velkým množstvím soupeřů poradil a skončil osmý.

„Samozřejmě je to smůla, v prvních čtyřech závodech jsme měli hned dva nešťastné okamžiky,“ bilancuje úvod tohoto ročníku šampión z let 2005 a 2006.

„Musíme o to více makat v dalších závodech, ani pro ostatní kandidáty na titul nebude letošní sezóna procházka růžovou zahradou, což bude zase naše šance,“ burcuje Alonso před návratem Formule 1 do Evropy.

„Dnešní závod byl opravdu těžký, zastavil jsem dvakrát během dvou kol u svých mechaniků a propadl se až na poslední příčky, navíc jsem při předjíždění nemohl využívat systému DRS, závod byl tedy velmi náročný,“ dodal.

Motivaci pro nadcházející závody ale Alonso rozhodně ztrácet nemusí, vždyť hned další Grand Prix se pojede před jeho domácím publikem ve Španělsku.