Alonso bude mít v Monze minimum náhradních dílů

Alonso bude mít v Monze minimum náhradních dílů

Fernando Alonso musel po nehodě v Belgii dostat nové šasi, z čehož plyne, že bude mít málo náhradních dílů.

Vůz Španělského pilota byl v Belgii doslova na odpis. Otázkou zůstal také motor Renault, zda utrpěl nějaká velká poškození.

„Myslím si, že máme šasi, které jsme použili v testech, nebo prvních závodech,“ řekl Alonso před víkendem v Itálii.

„Co se týče motoru, tak by to mohlo být v pohodě, ale to se pravděpodobně dozvíme až v prvním tréninku. Během pátku motor nasadíme a zjistíme, jak to vypadá. Tým motor kontroloval hned v neděli, pondělí a úterý, ale vypadalo to, že je motor stále v dobrém stavu.“

Web motorsport.com se dále ptal Alonsa, jestli má dostatek náhradních dílů pro celý víkend.

„Naštěstí máme díly na vůz, ale náhradních dílů mnoho ne, většina jich je teď na mém voze. Jelikož se jede Itálie jen týden po Belgii, tak je to mnohem těžší.“

Alonso dále řekl, že vypadnutí bylo pro celý tým frustrující, jelikož kvůli penalizaci ostatních nechtěl McLaren nasadit další komponenty, a tudíž mít také penalizaci. Jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne ale penalizaci dostal, a startoval poslední.

„Jelikož měl Hulkenberg, Sainz a Bottas penalizaci, rozhodli jsme se neměnit, a využít start ze čtrnácté pozice, bohužel nás sestřelili hned po startu.

„Je to vysoká daň, protože jsme si mohli vybrat, kde si penalizaci vybereme. Ve Spa jsme odstoupili kvůli někomu jinému, a tentokrát musíme vyměnit některé věci, takže to bude dvojitá smůla.“

Alonso opustil Spa se zavázanou rukou a obkladem, ale nicméně to prý bylo jen mírné naražení.

„Naštěstí je vše v pořádku. Cítím menší bolest, protože jsem měl ruce na volantu, když jsem trefil Leclerca, ale bolí to méně a méně, takže si myslím, že to bude pro víkend v pohodě. Jediný bolestivý den bylo paradoxně úterý. Po závodě mě nic nebolelo, až během dní se bolest ozvala. Ale jak říkám, není to nic závažného,“ dodal Fernando Alonso.

Stavba nového šasi narychlo nemusí přinést nic dobrého. I když týmy mají zkušenosti a dokážou vůz postavit, muže se vloudit drobná chybka. Když Alonso v roce 2012 potřeboval taktéž po nehodě v Belgii nové šasi, tým mu auto postavil, ale kvůli špatnému stabilizátoru startoval až desátý, přitom ten víkend mělo Ferrari rychlost na pole position. Ve výsledku to mohlo Alonsa stát titul, jelikož závod dokončil třetí.

Nechme se překvapit tento víkend, i když McLaren sám očekává, že bude na chvostu celého pole.

Sdílejte na:
Zavřít