Zdravý rozum zvítězil. Kvalifikace se vrátí k loňskému formátu

Zdravý rozum zvítězil. Kvalifikace se vrátí k loňskému formátu

Dnes proběhla další schůzka na téma kvalifikačních jízd Formule 1. Po nátlaku ze strany týmů bylo podle zahraničních zdrojů rozhodnuto, že se vrátíme k loňskému formátu kvalifikace.

Ve čtvrtek proběhla další schůzka jednotlivých zástupců Formule 1 a tématem číslo jedna byl formát kvalifikačních jízd. Stájím ale už došla trpělivost a napsaly vedení šampionátu list, ve kterém jasně žádají o návrat loňského kvalifikačního formátu, podle kterého se vozy na startovní rošt řadily už několik let. Zároveň odmítají jakékoliv další politické tahanice.

Variant bylo několik. Mezinárodní automobilová federace by ovšem nejraději zůstala u současného formátu, případně přišla s úplně novým nápadem. Ve hře tak bylo například sčítání dvou zajetých časů či všemožné jiné kombinace. Nakonec ale zvítězil zdravý rozum a Bernie Ecclestone společně s Jeanem Todtem ustoupili. Alespoň to tvrdí zahraniční média, která informují, že kvalifikace se od následujícího závodního víkendu v Číně vrátí ke starému formátu.

Novinář Joe Saward a web Motorsport.com informují, že pokud nedojde k žádnému dramatickému zvratu při schůzce Komise F1, Strategické skupiny F1 a Světové rady motoristického sportu, tak je vše definitivní a kvalifikace se vrátí ke starému formátu v již zmiňované Číně.

Sdílejte na:
Zavřít