Závod mohl být odstartován normálně, myslí si Hamilton

Závod mohl být odstartován normálně, myslí si Hamilton

Kvůli silnému lijáku pár minut před startem závodu ve Velké Británii byla Grand Prix odstartována za safety carem. Lewis Hamilton si ovšem myslí, že podmínky nebyly tak hrozné a jezdci klidně mohli startovat klasickou procedurou.

Trojnásobný mistr světa si před domácím publikem s přehledem dojel pro čtvrté vítězství na okruhu Silverstone. Po trestu pro Nica Rosberga se navíc jeho ztráta na první místo v šampionátu jezdců zcvrkla na pouhý jeden jediný mistrovský bod. Závod dlouhý 52 kol byl kvůli dešti krátce před startem odstartován za safety carem. To se Lewisi Hamiltonovi nelíbilo, podle něj mohla velká cena odstartovat klasicky ze startovního roštu.

„V první řadě jsem rád, že tu bylo typické anglické počasí,“ řekl Hamilton s úsměvem na tváří. A měl pravdu. Vždyť na okruh Silverstone výrazně pršelo, avšak obloha byla jasně modrá. O pár minut později už vysvitlo sluníčko. „Vyjeli jsme na závodní dráhu za suchých podmínek a než jsme se dostali na startovní rošt, tak hodně pršelo. V takových podmínkách to bylo opravdu složité.“

„Byl jsem první, koho to na závodní dráze potkalo, takže jsem si nesměl dovolit žádnou chybu. Ale to je právě to, co mě na závodech tady tak moc baví! Je to velkolepý podnik, nejlepší závod s těmi nejlepšími fanoušky,“ chválil si domácí podmínky Lewis Hamilton, který se na stupních vítězů dočkal bouřlivého aplausu. Naopak stájový kolega Nico Rosberg byl vypískán.

Na tiskové konferenci po závodě se vítěz velké ceny nechal slyšet, že závod mohl být klidně odstartován klasickým způsobem, ne za safety carem. „Myslím, že závod jsme mohli začít ze startovního roštu. Bylo tam hodně mokrých míst, ale i o tom je závodění. Zůstali jsme za safety carem příliš dlouho a pro nikoho z nás to nebylo příjemné. V roce 2008 bylo na trati mnohem více vody a také jsme odstartovali klasickým způsobem,“ zavzpomínal si na závěr Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít