Webbera setrvání nového kvalifikačního formátu šokovalo

Webbera setrvání nového kvalifikačního formátu šokovalo

Bývalý pilot F1 je překvapen tím, že šéfové královny motorsportu zůstávají u nového kvalifikačního formátu i pro závod v bahrajnském Sakhiru.

Po kvalifikaci v Melbourne se na nový formát snesla vlna kritiky a většina fanoušků si myslela, že tento prvek viděli poprvé a naposledy. „Udělali jsme velkou chybu a pro příští závod se vrátíme ke starému formátu,“ řekl po blamáži v Austrálii Christian Horner, šéf stáje Red Bull. „Obvykle se (šéfové týmů) na mnoha věcech neshodneme, ale tady jsme souhlasili všichni.“

Dohoda šéfů jednotlivých stájí ale nakonec neznamenala nic. Údajným důvodem je to, že Red Bull a McLaren nesouhlasí s kombinací starého a nového formátu, tyto dva týmy totiž žádají úplný návrat ke starému kvalifikačnímu systému.

Rozhodnutí nešokovalo jen fanoušky, ale také lidi z prostředí motorsportu. Překvapený byl také Mark Webber, bývalý jezdec Formule 1. „Ano, byl jsem v šoku. Myslel jsem si, že po zkušenosti z Melbourne jsme všichni přesvědčeni o tom, že se vrátíme k formátu, který v minulosti fungoval dobře,“ řekl australský závodník.

„Když zapneme TV, chceme vědět, že tohle je kvalifikace a tenhle jezdec je díky svému fenomenálnímu času nejrychlejší. Když někdo zajede jen o pár desetin rychlejší čas, chceme vidět soupeře vyjet na dráhu a pokusit se na to zareagovat. Nic z toho ale současný formát kvalifikace nedovoluje,“ dodal Webber.

Sdílejte na:
Zavřít