Vítězná vlna přišla nejspíš příliš pozdě, myslí si Hamilton

Vítězná vlna přišla nejspíš příliš pozdě, myslí si Hamilton

Lewis Hamilton se počínaje závodem v americkém Austinu vrátil na vítěznou vlnu, podle pilota Mercedesu však může být pozdě. Ani vítězství v posledních dvou závodech sezony mu nemusí stačit k zisku mistrovského titulu.

Nico Rosberg se díky vítězství ve Velké ceně Japonska dostal do trháku a náskok na Lewise Hamiltona vypracoval na 33 mistrovských bodů. To jej dostalo do pozice, kdy mu k zisku premiérového titulu stačí sbírat už jen druhá místa. A právě podle toho se německý závodník s největší pravděpodobností řídí. V posledních dvou závodech totiž skončil druhý, vždy za stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem.

„Je škoda, že takové výsledky přichází tak pozdě. Možná je skutečně až moc pozdě,“ rozhovořil se před novináři Lewis Hamilton po zisku 51. vítězství ve své kariéře. „Můžeme se podívat zpět a říci, že nebýt odstoupení v Malajsii, byl bych v úplně jiné pozici. Ale je to jen závodění.“

„Bojuji za něco, co vlastně ani nemusím získat. Není to v mých rukou. Je to pro celý tým kolem mě neobvyklý scénář, ale budeme bojovat až do poslední možné chvíle. Vím, že závěr letošní sezony bude buď velmi bolestivý, nebo naprosto famózní. Co jsem se ale za celou svou kariéru ve Formuli 1 naučil, je fakt, že je potřeba bojovat až do poslední chvíle,“ dodal Hamilton, který ví, o čem mluví. Vždyť svůj premiérový titul v roce 2008 vybojoval v poslední zatáčce posledního okruhu.

Sdílejte na:
Zavřít