VirtualGP: Šmídl v Rakousku dokázal udržet Štefanka za zády a zvýšil náskok v šampionátu!

VirtualGP: Šmídl v Rakousku dokázal udržet Štefanka za zády a zvýšil náskok v šampionátu!

Michal Šmídl těsně překonal svého hlavního rivala Martina Štefanka a dojel si pro vítězství na Red Bull Ringu v Rakousku. Osmé kolo Thrustmaster Virtual GP tedy zatím změnu v pořadí šampionátu na předních příčkách nepřineslo, Šmídl opět navýšil svůj náskok ve vedení. Skoro již tradičně na třetím místě dojel Jaroslav Honzík a upevnil tak i svou třetí pozici v šampionátu.

Závod můžete shlédnout zde.

Do závodního víkendu jsme vstoupili s jednou změnou v soupisce, Martin Koštialik nahradil v kokpitu DX Racer Tomáše Doležela a to na zbytek celé sezony.

Šmídl o vlásek vyhrál i kvalifikaci na Red Bull Ringu, Martin Štefanko byl o pouhých 11 tisícin sekundy pomalejší a postavil se na druhé místo. Jaroslav Honzík byl také velmi blízko, ale nakonec se musel smířit se třetím místem na startu se ztrátou jedné a půl desetiny sekundy. Petr Zoubek si do kvalifikace přinesl penalizaci za prohřešky z minulých závodů a na start se tak postavil na poslední jedenácté místo. Nováček Martin Koštialik se kvalifikoval na devátém místě před Robinem Lukášem, který se nám poprvé představil ve Španělsku.

 

Šmídl odstartoval dobře se Štefankem a Honzíkem za zády. Karel Baško a Robin Lukáš spolu kolidovali v první zatáčce a oba se propadli na chvost pole. Další dvě kola se odjela pod Safety Carem, ale poté byl závod zastaven a restartován, kvůli zajištění lepší stability serveru. Kvůli zdržení byl následně závod o pár kol zkrácen.

Druhý start se lépe povedl Honzíkovi, který v první zatáčce předjel Martina Štefanka. Nicméně Honzík na druhé pozici příliš dlouho nevydržel, Štefanko ve voze Republic of Gamers se před vůz Thrustmasteru dostal už ve třetí zatáčce. Při startu se do vážnějších problémů dostal akorát Andrej Chlebec, který se nevešel do zatáčky a udělal si výlet do štěrku.

Ve druhém kole kolidoval Petr Zoubek a Robin Lukáš ve druhé zatáčce. Lukáš neodhadl načasování svého útoku a ve slipstreamu naboural do zádi vozu Avast, což vyústilo v hodiny pro oba. Závodník týmu LYNX byl odsouzen jako viník nehody a dostal penalizaci průjezd boxy.

Michal Blažek se roztočil ve čtvrtém kole v první zatáčce, ale později v závodě se dokázal opět posunout výše. Mezitím se vepředu stále zmenšoval rozdíl mezi Šmídlem a Štefankem, který lídra závodu málem předjel ve druhé zatáčce.

Koštialik si nadále zvykal na vozy Virtual GP, což se samozřejmě neobešlo bez pár problémů. Po krátkém souboji s Petrem Zoubkem se ocitl ve štěrku. Až na pár dalších menších chyb ale nováček udělal dobrý dojem.

Během čtrnáctého kola první dvojice pilotů stále bojovala a na řadu přišla strategie. Štefanko udělal první tah, když zajel do boxů pro čerstvé pneumatiky. Šmídl zůstal na trati o kolo déle a vjel do boxů v patnáctém kole společně s Honzíkem.

Štefanko se svým vozem Republic of Gamers ve svém out-lapu hodně tlačil na plyn, ale nedokázal se dostat před Šmídla, který se z boxů vrátil těsně před ním a udržel své vedení.

S pěti koly do konce boj vepředu nabíral na otáčkách. Štefanko byl nalepený na převodovce Šmídlova Big Shocku, ale za ten mu nenechal žádný prostor pro předjetí. Dvojnásobný šampion Virtual GP držel své nervy na uzdě dobře. V osmadvacátém kole se Štefanko konečně odhodlal zaútočit a předjel Šmídla v druhé zatáčky a ve třetí zatáčce byli oba bok po boku. Nicméně Šmídl měl lepší výjezd ze zatáčky a vzal si své vedení zpět. O kolo později v té samé zatáčce Štefanko udělal chybu a zablokoval kola, díky čemuž na Šmídla ztratil cenný čas.

V posledním kole závodu vyvrcholil souboj Petra Zoubka a Michala Blažka, když Blažek Zoubka předjel po vnějšku čtvrté zatáčky, ale nedokázal se při tom vyhnout menšímu kontaktu s vozem Avastu.

Šmídl si dojel pro vítězství se Štefankem opět v těsné blízkosti za ním. Honzík si dojel pro další třetí místo a Vojtěch Polesný si ve svém vozu Acer po velmi osamělém závodu dojel pro čtvrté místo. Skvělé páté místo vybojoval Karel Baško ve voze Effective Racing po nelehkém začátku závodu. Jan Sýkora měl klidnější závod a se svým vozem T-Mobile si dojel pro šesté místo. Blažek se Zoubkem nakonec dojeli na sedmém a osmém místě. Andrej Chlebec a TP-Link skončil na devátém místě před nováčku Koštialikem a Lukášem.

Martin Štefanko si ve svém prohraném souboji se Šmídlem alespoň zajel nejrychlejší kolo závodu a získal tak bod k dobru. Šmídlův náskok v šampionátu se opět navýšil na dvacet bodů. Dokáže se Štefanko po letní pauze opět postavit na odpor a zastavit obhajujícího šampiona?

Nezapomeňte hlasovat pro Jezdce dne!

Sdílejte na:
Zavřít