VirtualGP: Šmídl si ve Francii rozšířil svou sbírku vítězství!

VirtualGP: Šmídl si ve Francii rozšířil svou sbírku vítězství!

Už čtvrtým podnikem sezony byl závod ve Francii na okruhu Paul Ricard. Za krásného počasí kvalifikaci ovládl Michal Šmídl, který ovládl i následující závod a posílil své vedení v šampionátu.

Záznam živého přenosu naleznete zde

Michal Šmídl ve voze Big Shock se velmi brzy chopil prvního místa tabulky v kvalifikaci a ačkoliv se ostatní snažili, nedokázali mu ho vzít, zvláště, když ho ještě několikrát vylepšil. Nejblíže mu byl Martin Štefanko z Republic of Gamers, který ale nakonec ztratil téměř tři desetiny sekundy a musel se smířit s druhým místem. Na třetím místě se kvalifikoval Vojtěch Polesný za tým Acer Predator se ztrátou dalších šest desetin. Na čtvrté místo na startu se vyškrábal Petr Zoubek s Avastem, TOP5 uzavřel Jaroslav Honzík za Thrustmaster.

Richard Chlad s vozem Effective Racing se na kvalifikaci příliš nesoustředil, protože ze závodu na Spa-Francorchamps si odnesl za kolizi penalizaci pěti míst na startu, kvalifikoval se tedy na posledním místě. S problémy se v kvalifikaci potýkal Jan Frajbiš ve voze LYNX, který měl problémy se svým volantem a musel ho měnit. Do závodu nakonec odstartoval z devátého místa. Do závodní sedačky se vrátil Andrej Chlebec střídající Daniela Liščáka ve voze TP-Link. Liščák měl skvělé výsledky, které duo vytáhly na čtvrtou příčku v šampionátu, Chlebec se ale dokázal kvalifikovat až na osmém místě.

Na startu závodu si Šmídl udržel s přehledem první místo, avšak Štefanko se propadl za skvěle startujícího Polesného. Jan Sýkora měl také velmi povedený start a po první šikaně byl na šestém místě. Baškovi se první šikana moc nepovedla a celou jí proletěl, naštěstí bez kontaktu s jiným jezdcem.

Ve druhém kole se odehrálo několik soubojů ve středu pole. Například Richard Chlad se po startu z posledního místa probojoval na šesté místo před Sýkoru, přes kterého se posunul i Frajbiš. V šikaně uprostřed zadní rovinky došlo k velké kolizi mezi Sýkorou, Chlebcem a několika dalšími. Právě dva jmenovaní na tom byli nejhůře, neboť se roztočili a ztratili mnoho pozic. Toho využil i Karel Baško, který se po nepovedeném prvním kole dostal zpět k ostatním a posunul se na deváté místo. Mezitím se dokázal před druhého Polesného dostat Martin Štefanko, Šmídl už si ale na prvním místě dokázal vybojovat téměř čtyřsekundový náskok.

Za třetím Polesným se velmi blízko vezli Petr Zoubek a Jaroslav Honzík, kteří spolu bojovali o čtvrté místo. Mezitím se Chlebec a Sýkora dostali přes Karla Baška na deváté a desáté místo. Baško poté hned zamířil do boxů ke svým mechanikům, kde odstoupil kvůli technickým problémům, které způsobily i jeho přestřelení první zatáčky po startu.

V osmém kole trošku polevil Jaroslav Honzík ve svém útoku na čtvrtého Zoubka, který tak dostal prostor zaútočit na třetí pozici okupovanou Vojtěchem Polesný, jeli vedle sebe několik zatáček, než nakonec Zoubek musel pokus opustit. V devátém kole spolu bojovali Jan Frajbiš, Jan Sýkora a Andrej Chlebec, tvrdý ale férový souboj o osmé místo.

Ve třináctém kole přišla první plánovaná zastávka, k mechanikům zajel Vojtěch Polesný, který se tam zdržel déle, než by chtěl, kvůli bugu ve hře. Krátce poté k mechanikům zamířil i Jan Frajbiš. O kolo později v boxech byl i Michal Šmídl z vedení i druhý Štefanko a po nich i zbytek pole. Polesný se po pitstopech našel až na pátém místě, kvůli oné chybě se propadl za Zoubka a Honzíka. Na výjezdu z boxů svedli souboj Richard Chlad s Janem Sýkorou. Chlad při tom přejel bílou čáru na výjezdu, která se přejíždět nesmí, vzápětí navíc v souboji se Sýkorou roztočil svůj vůz Effective Racing a propadl se na osmé místo za Chlebce, který s nimi byl v boxech.

Po zastávkách v boxech se situace na trati uklidnila, pozornost na sebe upoutala dvojice Zoubek-Honzík, kteří od sebe jeli s rozestupem pod sekundu po mnoho kol, ale k souboji se dlouho nedostali. Podobně i bránil svou šestou pozici Jan Sýkora před Andrejem Chlebcem. Kolo před koncem ale Sýkora dostal hodiny a klesl na sedmé místo právě za Chlebce. Následně se hned za Sýkorou objevil Richard Chlad, ten ale při pokusu o předjetí přehnal své snažení a taktéž se roztočil a propadl se za Tomáše Doležela na deváté místo. Své snažení v závěru přehnal i Jaroslav Honzík, který po mnoha kolech strávených v těsném závěsu za Zoubkem zřejmě už přetížil své pneumatiky, dostal se do problémů a rázem v posledním kole na třetí místo ztrácel mezi šesti a sedmi sekundami.

Po velmi klidném a dominantním výkonu si pro další vítězství dojel Michal Šmídl a ještě tak navýšil svůj náskok v šampionátu na Martina Štefanka, který dojel na druhém místě. Na pódiu je doplnil Petr Zoubek, který odolal obrovskému nátlaku Jaroslava Honzíka, který se musel smířit se čtvrtým místem. Na pátém dojel Vojtěch Polesný po velké smůle v boxech, která ho vyřadila z bojů o bednu.

Šmídlovi se také na čerstvém vzduchu podařilo zajet nejrychlejší kolo a z Francie si tak odváží 26 bodů k dobru, což jeho náskok v šampionátu zvyšuje na 21 bodů. Druhý Štefanko má pohodlný náskok na třetího Honzíka – 24 bodů. Za Honzíkem je čtvrté duo Chlebec/Liščák se ztrátou dvanácti bodů, ale pouhý jeden bod za nimi je Petr Zoubek po zisku pódiového umístění.

To je vše ze závodu na okruhu Paul Ricard, příště Thrustmaster Virtual GP navštíví Kanadu, kde se jede v sobotu 15. dubna. Nezapomeňte udělit svůj hlas některému z pilotů v anketě Jezdec dne a rovnou můžete i poslat své tipy na výsledky dalšího závodu v naší soutěži o hodinky Certina.

Sdílejte na:
Zavřít