Vinen! Vettel na startu v Japonsku klesne o tři místa

Vinen! Vettel na startu v Japonsku klesne o tři místa

Sebastian Vettel na startu Velké ceny Malajsie způsobil kolizi s Nicem Rosbergem. Sám ze závodu ihned odstoupil, jeho krajan z Mercedesu se propadl až na chvost startovního pole. Za to byl jezdec Ferrari potrestán odsunem o tři místa na startu příštího závodu.

Německý závodník odstartoval do nedělní Velké ceny Malajsie z pátého místa a zdálo se, že hned na startu vybojuje několik příček k dobru. Jenže došlo k drobnému kontaktu s Maxem Verstappenem a následně s Nicem Rosbergem, o kterého si jezdec Ferrari urazil levé přední kolo. Pilota Mercedesu navíc roztočil a ten se propadl až na chvost startovního pole.

Situace až příliš připomínala incident, který se odehrál na startu Velké ceny Belgie ve Spa. Tam byl na vině Max Verstappen a z kolize nakonec vyšel nepotrestán. Vettel se nicméně hájil tím, že první zatáčka na belgickém okruhu je oproti té v Singapuru diametrálně odlišná.

Komisaři neměli s jezdcem Ferrari slitování a za incident ze startu byl potrestán. Na startu Velké ceny Japonska si ke své pozici vyjeté v kvalifikaci bude muset připočíst ještě tři místa. Kromě toho obdržel i dva trestné body a za posledních 12 měsíců zinkasoval už čtyři. Čest italského týmu na okruhu v Sepangu tak dnes hájil pouze Kimi Räikkönen, který skončil čtvrtý.

Jak vypadal start dnešního závodu?

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 2. říjen 2016

Sdílejte na:
Zavřít