Vettel: V závodě budeme rychlejší

Vettel: V závodě budeme rychlejší

Po včerejší kvalifikaci zavládlo u Ferrari zklamání. Sebastian Vettel však věří, že v závodě se vše obrátí k lepšímu Zároveň však připustil, že slabému výkonu v kvalifikaci příliš nerozumí.

Ferrari přivezlo stejně jako konkurence do Španělska spoustu technických vylepšení a doufalo, že se přiblíží k Mercedesu, který i díky slušné porci štěstí zatím dominuje ještě výrazněji než v minulých sezónách. Zejména v pátečních trénincích to vypadalo, že se týmu z Maranella bude v Katalánsku opravdu dařit, ale v kvalifikaci přišlo obrovské zklamání a postavení obou vozů až ve třetí řadě.

Čtyřnásobný mistr světa si je vědom, že Ferrari bude muset v dnešním závodě předvést výrazně lepší výkon, ale zároveň fanoušky uklidňuje a slibuje, že jeho tým stále může předvést nadstandardní výkon.

„Máme před sebou start a máme před sebou celý závod. Čeká nás spoustu kol. První kolo bude určitě hrozně důležité, ale i po něm pořád máme k dispozici celý závod. Budu se snažit dostat tak dopředu, jak to jen půjde a uvidím na co to bude stačit. Myslím si, že náš monopost by měl být v závodě mnohem rychlejší než byl v kvalifikaci,“ věří Vettel.

Zároveň se německá hvězda vrací ke kvalifikaci: „Jsme z toho strašně zklamaní, protože víme, že jsme jako tým nepředvedli to, čeho jsme schopni. Musíme si projít data a porozumět tomu, co se stalo. Teď už to ale nezměníme. Neděle však pro nás bude jiným dnem. Víme, že můžeme být mnohem silnější, ale musíme se ujistit, že najdeme pro závod to správné nastavení.“

Sdílejte na:
Zavřít