Vettel si stíhací jízdu užíval. Ukázal, že i v Singapuru se dá předjíždět

Vettel si stíhací jízdu užíval. Ukázal, že i v Singapuru se dá předjíždět

Napínavý závod v Singapuru zvládl skvěle Sebastian Vettel z týmu Ferrari. Po startu z posledního místa se nevzdal a ukázal, že i na náročném městském okruhu se dá předjíždět. Nakonec německý závodník skončil na pátém místě.

Pilot Ferrari se po trablech v kvalifikaci musel spokojit se startem až z posledního místa na roštu. Ani v úvodu závodu to nevypadalo, že by německý závodník mohl pomýšlet na dobrý výsledek, nakonec však dojel pátý. „Měl jsem opravdu špatný start, nic nešlo podle plánu, bojoval jsem s nedostatkem přítlaku,“ zhodnotil Sebastian Vettel první momenty nedělní noční show v Singapuru.

„Je to opravdu jiný pocit, startovat z posledního místa. Pokud se nepletu, stalo se mi to vůbec poprvé. Párkrát jsem už startoval z boxové uličky, ale z chvostu startovního startovního roštu ne,“ popisoval jezdec Ferrari. „Pak tu byl incident hned po startu, naštěstí jsem byl dost vzadu a měl čas reagovat na vše, co se přede mnou dělo.“

Sebastian Vettel spoléhal na to, že by během dlouhého závodu mohl vyjet safety car, který by mi v cestě za dobrým umístěním pomohl. Ten přišel, avšak hned po startu po nehodě Nica Hülkenberga. Od té doby už se do hry nedostal a německý jezdec se tak musel spolehnout jen a pouze na své schopnosti. „Nakonec to šlo celkem dobře a v závěru jsem si myslel, že bych mohl bojovat i s Kimim a Lewisem o třetí místo. Ale bohužel, ztráta na ně už byla příliš velká,“ dodal Vettel, kterého fanoušci na oficiálním webu Formule 1 zvolili závodníkem dne.

Sdílejte na:
Zavřít