Verstappen na Zandvoortu stanovil svou demostrační jízdou nový rekord

Verstappen na Zandvoortu stanovil svou demostrační jízdou nový rekord

Max Verstappen se během uplynulého víkendu ukázal na závodní dráze v Nizozemsku. V rámci demonstrační jízdy v Red Bullu RB8 se mu podařilo na okruhu Zandvoort stanovit nový traťový rekord.

Verstappenův rekordní čas měl hodnotu 1:19.511. Tím o tři desetiny vylepšil stávající rekord okruhu Luky Badoera, který zajel před šestnácti lety ve Ferrari F2001. Tehdy Luka Badoer prolétl jedno měřené kolo za 1:19.880.

„Je skvělé tu být a řídit Red Bull Racing RB8. Motor V8 má úžasný zvuk, díky kterému je to vždy speciální. Je to trochu odlišné auto od toho, na jaké jsem zvyklý, ale zase má lepší zvuk,“ řekl Verstappen.

Verstappenovi podle všeho k rekordnímu času pomohl i nový asfalt na okruhu, který byl před letošní sezonou položen.

„Už ze svého působení ve formuli 3 vím, že Zandvoort je skvělý okruh. S novým asfaltem je tu teď mnohem lepší přilnavost. Je to mnohem lepší na řízení, protože už tu není tolik hrbolů, což je velmi pozitivní,“ komentoval Verstappen.

Celou akci již druhým rokem pořádá jeho osobní sponzor Jumbo a pilot během ní absolvoval také několik demo jízd. V minulém roce akce přilákala na okruh nedaleko Amsterdamu přes 100 tisíc diváků a letos byla návštěvnost údajně ještě vyšší.

Zandvoort se v poslední době velmi zajímá o možnost znovupořádání závodu F1. V létě letošního roku by měla být uzavřena studie o proveditelnosti případného závodu.

„Kdyby záleželo jen na mně, už bychom tu velkou cenu měli,“ řekl Verstappen.

Poslední GP Nizozemska se na zdejším okruhu jela v roce 1985.

Sdílejte na:
Zavřít