Verstappen mohl svou bezohledností zničit boj o titul, zlobí se Lauda

Verstappen mohl svou bezohledností zničit boj o titul, zlobí se Lauda

Do konce letošní sezony zbývají pouze dva závody a situace mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem se dramatizuje. Do boje o titul však tento víkend mohl nemalou měrou promluvit také Max Verstappen.

Krátce po startu Velké ceny Mexika se při souboji o druhé místo dostal Nico Rosberg s Maxem Verstappenem do kontaktu. Německý závodník se musel vypoklonkovat ze závodní dráhy a střihnout první šikanu po trávníku. To rozohnilo poradce Mercedesu Nikiho Laudu, který Verstappena označil za bezohledného.

„Nico byl jasně vpředu a Verstappen se tam z ničeho nic vrhl a poslal ho mimo trať. Mohlo to mít nemalé následky na vývoj souboje o mistrovský titul, to je naprosto neakceptovatelné,“ zlobil se po závodě v Mexiku Niki Lauda. „Je to jednoznačně Verstappenova chyba. Je příliš agresivní a v některých situacích si to nedokáže uvědomit.“

Lauda se vyjádřil také k incidentu mezi mladíčkem a Sebastianem Vettelem. Podle trojnásobného mistra světa si Nizozemec trest za své počínání zasloužil. „Bylo to jednoznačně správné rozhodnutí. Opakovaný hříšník musí být někdy potrestán. Jeho talent je neuvěřitelný, ale poté to všechno zabije takto hloupými situacemi. Měl by s ním někdo promluvit, v jistých situacích by se zkrátka měl uklidnit,“ dodal Rakušan.

Sdílejte na:
Zavřít