VC Mexika: Na úvod nejrychlejší Bottas, domácí Celis havaroval

VC Mexika: Na úvod nejrychlejší Bottas, domácí Celis havaroval

Víkend v Mexiku otevřel nejlepším časem Bottas, který si napravil chuť z posledních tří velkých cen, kde skončil mimo pódia. Na druhém místě Hamilton, Vettel pátý.

Trať byla v úvodu tréninku velmi špinavá, problémy měli všichni jezdci včetně Hamiltona a Vettela, kteří si vyzkoušeli travnaté výjezdové zóny. Největší problém udržet auto na špinavé trati měl zřejmě Brendon Hartley, ten musel restartovat motor po tom, co probrzdil čtvrtou zatáčku.

Novinkou na trati jsou tzv. „oranžové klobásy“. Malé tyče ve vnitřku každé zatáčky, která by se dala zkrátit. K jejich instalaci došlo pro incident mezi Räikkönen a Verstappenem z minulé velké ceny.

Jízdu v pátečním tréninku dostali hned čtyři junioři: Giovinazii nahradil Grosjeana, Leclerc Ericssona, Gelael Gaslyho a domácí Celis Ocona. Pro jezdce ve Force Indii skončil trénink předčasně po tom, co vjel příliš rychle do šestnácté zatáčky, dostal smyk a rozbil zadní část monopostu o bariéru. V důsledku havárie byly vyvěšené červené vlajky.

Na začátku tréninku někteří jezdci testovali měkkou směs, postupně všichni obuli minimálně superměkké pneumatiky.

Na prvních dvou místech se na ultraměkké směsi umístilo duo Mercedesu: Bottas – Hamilton. Pomyslnou druhou řadu si vyjezdil Red Bull, Ferrari ve třetí řadě. Všichni čtyři jezdci na superměkké směsi. Na sedmém místě domácí Checo Pérez, na ultraměkké směsi ztratil na Hamilton necelou sekundu.

Fernando Alonso na obstojném osmém místě. Nejlepší desítkou uzavřeli Massa a Hülkenberg. Na trať vůbec nevyjel Vandoorne, důvodem byl motor Honda. Zak Brown před tréninkem mluvil o tom, že bude tento víkend pro McLaren frustrující.

Závěr tréninku patřil dlouhým stintům na superměkké směsi pneumatik. Jezdci předjížděli bez větších problémů, jen Strollovi jednou překážel jeden ze soupeřů a v úplném závěru si stěžoval na zničené pneumatiky.

Jiným extrémem byl Bottas, na ultraměkké směsi odjel 42 kol, jeho týmový kolega měl na svém kontě 35 kol.

Sdílejte na:
Zavřít