V Monaku double Ferrari, Hamilton sedmý

V Monaku double Ferrari, Hamilton sedmý

I když jsme se v monackých uličkách nedočkali přejížděcího manévru, máme za sebou napínavé závody, ve kterých vidělo šachovnicovou vlajku jen třináct pilotů.

Start byl nečekaně bezproblémový a většina jezdců si pohlídala své pozice. O dvě místa dopředu se posunul Hamilton.

V závodech jsme neviděli předjížděcí manévr, rozhodovalo se přes boxy. Před jedinými zastávkami v boxech bylo pořadí Räikkönen, Vettel, Bottas, Verstappen, Ricciardo. Australský závodník přeskočil týmového kolegu, i Bottasa a dostal se na třetí místo.

Na první místo se přes boxy dostal Vettel, Räikkönen se po své zastávce ocitl v provozu, kde ztratil drahocenný čas.

Ze zastávek v boxech profitoval Hamilton, který zůstal na trati o poznání déle než zbytek startovního pole, posunul se na šesté místo a během pit stopu ho dokázal předjet jen Sainz.

Stroj na havárie a kolize se spustil poté, jak spolu kolidovaly Button a Wehrlein v zatáčce Portier. Button byl o kolo zpět a snažil se dostat zpět před Sauber, manévr byl ale velmi troufalý, levé přední a levé zadní kolo posloužily jako katapult, který vymrštil Wehrleina do bariéry. Z hrozivě vypadající kolize vyšel německý závodník bez zranění, závody skončily i pro Buttona.

Za safety carem, který vyšel na trať v důsledku nehody, havaroval Marcus Ericsson. Druhý závodník Sauberu narazil do zdi v zatáčce Sainte Devoty, o pár kol na to ho následoval Stoffel Vandoorne. Závodník McLarenu jezdil na desátém místě a měl šanci získat pro McLaren první body v sezóně.

Jezdci byli již dříve hromadně varováni, že první zatáčka okruhu je zrádná a jsou tam nečistoty. To potvrdil těsně před Ericssonem i Ricciardo, který měl dost výrazný kontakt s bariérou, ale dokázal pokračovat.

Třetí a poslední byla kolize mezi Sergiem Perezem a Daniilem Kvyatem. Tato kolize znamenala pro Kvyata jedoucího na desátém místě konec závodu, zatímco Perez se propadl. Perez se tlačil do vnitřku zatáčky La Rascasse a narazil do Toro Rosso, incident má být vyšetřen.

První desítku uzavírají Romain Grosjean, Felipe Massa a Kevin Magnussen.

Sdílejte na:
Zavřít