V Evropě se koná příliš mnoho závodů, myslí si šéf Toro Rosso

V Evropě se koná příliš mnoho závodů, myslí si šéf Toro Rosso

Franz Tost se domnívá, že v kalendáři Formule 1 se aktuálně nachází příliš mnoho závodů v Evropě. Podle šéfa italského týmu by se měl šampionát poohlédnout po atraktivních destinacích jinde.

V sezoně 2017 se bude na našem kontinentu konat sedm z 20 velkých cen. Další rok pak tento počet ještě o jednu Grand Prix vzroste a to díky návratu Francie. „Podle mě bychom se měli zaměřit na jiné destinace. Aktuálně je v kalendáři příliš mnoho závodů v Evropě,“ řekl pro rakouský Tiroler Tageszeitung. 

Když se jej novináři zeptali, které destinace by preferoval, uvedl Jižní Afriku a Indii. Zároveň dodal, že více akcí by se mohlo konat také ve Spojených státech či Jižní Americe. „Vím, že oproti mým kolegům mám jiný názor. Formule 1 je globální sport. V roce 2015 nás sledovalo přes půl miliardy fanoušků. Taových čísel dosahují pouze Světové poháry ve fotbale a olympiády.“

Tost zároveň doufá, že Mercedes nebude v roce 2017 opět dominantním týmem. Podle něj kvůli tomu fanoušci ztrácí zájem o sport. „Doufám, že Red Bull a Ferrari je doženou. V opačném případě může Formule 1 přijít o řadu diváků. Potřebujeme více zábavy. Diváci chtějí různé vítěze, nehody… žádná zranění, ale těsné souboje. Měla by to být velká show,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít