Ticktum: Protože se nejmenuji Schumacher, nemám šanci získat titul

Ticktum: Protože se nejmenuji Schumacher, nemám šanci získat titul

Junior Red Bullu Dan Ticktum má pochybnosti o současné formě Micka Schumachera ve Formuli 3, nicméně vyvrátil, že by měl Schumacher nelegální vůz.

Schumacher, který je synem sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera v posledních víkendech dominuje Formule 3. Němec získal v posledních šesti závodech šest pole position a pět vítězství.

Schumacher byl následovaný druhým jezdcem týmu Prema Robertem Shwartzmanem. Oba jezdci jsou momentálně znatelně rychlejší než zbytek startovního pole.

Ticktum, který je nyní 49 bodů za Schumacherem řekl, jak je zajímavé, že Schumacher a Shwartzman dominují před dalšími jezdci týmu Prema. Údajně hodně lidí v paddocku potvrdí, že něco nehraje.

“Nerad na někoho ukazuji, abych pravdu řekl, ale tento víkend jsme neměli zkrátka výkon,“ napsal Ticktum na svůj Instagram.

“Nastavení pro závod bylo trochu lepší, když jsme se poměrně lehce dostali ze sedmé pozice na čtvrtou. Nicméně v porovnání s prvními dvěma jsme neměli šanci. Ani jejich kolegové z týmu se jim nedokázali vyrovnat.

“Zajímalo by mě, jak dokážou vysvětlit jejich výkon. Hodně lidí v paddocku F3 vám potvrdí, že je to divné.

“Dělám to nejlepší, co dokážu, jako jsem vždy dělal! Děkuji týmu za jejich neustálou podporu. Ještě není vše u konce, a já budu bojovat do posledního závodu, jak jen budu moct.“

Organizátoři Formule 3 dovolují všem jezdcům napříč paddockem sdílet svá data.

“Mám respekt k Mickovi, který udělal hodně v minulých letech. Ale jednoduše se ptám, kde k tomu dokázal přijít? Nikdy jsem neřekl, že je něco nelegálního.

“Samozřejmě, že se mám stále co učit! Nepopírám to. Neznáte opravdový příběh, protože nejste na trati a nevidíte data. Nicméně ztrácím svůj titul proto, že moje příjmení není Schumacher.“

Sdílejte na:
Zavřít