Spekuluje se o přestupu Sainze do Renaultu, Red Bull nic takového nedovolí

Spekuluje se o přestupu Sainze do Renaultu, Red Bull nic takového nedovolí

Šéf týmu Toro Rosso jasně naznačil, že s týmem Renault o přestupu Carlose Sainze nehodlá jednat. Španělský závodník by tak i v příštím roce měl působit v béčku Red Bullu.

Carlos Sainz už má jistou závodní sedačku pro příští rok u Toro Rosso, v posledních dnech se však spekulovalo o jeho možném přesunu do týmu Renault. To odmítá šéf stáje Franz Tost, který si chce španělského mladíka udržet na své straně. Pokud vše půjde podle představ Sainze, měl by v příštích letech povýšit do áčkového týmu Red Bull, pod jehož křídla spadá.

Renault pro letošní rok angažoval Kevina Magnussena a nováčka Jolyona Palmera. Body francouzský tým sbírá spíše spontánně a letošní ročník je pro stáj spíše přechodný. Pro příští rok už by Renault rád bojoval výš a proto se také spekuluje o tom, kterého zkušeného závodníka by mohl angažovat.

„Carlos má smlouvu s Red Bullem a nemyslím si, že by tento tým souhlasil s jeho přestupem. Zejména když si vezmeme to, kolik už do tohoto závodníka investoval od jeho prvních krůčku v šampionátu Formule 1,“ řekl Tost v rozhovoru pro Motorsport.com. „Dnes už je na vysoké úrovni a nevidím jediný důvod, proč by měl opouštět tým, který bude v roce 2017 potřebovat závodníka na nejvyšší úrovni,“ dodal boss Toro Rosso.

Sdílejte na:
Zavřít