S vozem nešlo hnout, hájí se Verstappen, kvůli kterému byl povolán VSC

S vozem nešlo hnout, hájí se Verstappen, kvůli kterému byl povolán VSC

Pro nizozemského mladíka nedopadl závod v Austinu zrovna podle představ. Nejprve mu mechanici pokazili zastávku, krátce poté pak odstoupil kvůli problémům s převodovkou.

Max Verstappen zajel do boxů ke svým mechanikům, jenže ti na jeho pit stop nebyli připraveni, v boxech ho totiž nikdo nečekal. Opakovala se tak situace, která se tým ustala už během závodu v Monaku, kde kvůli tomu Daniel Ricciardo přišel o vítězství, když se před něj kvůli ztrátě propracoval Lewis Hamilton. Verstappena to tolik mrzet nemuselo, pro něj totiž závod skončil jen o pár kol později, když musel svůj vůz odstavit kvůli technickým problémům.

Nejdříve se mladík snažil vůz dopravit do boxů, následně jej tým informoval, aby auto okamžitě zastavil. „Tým mi řekl, abych zastavil přímo na místě. Nejdříve po mně chtěli, abych se dopravil až do boxů, ale když jsem jim sdělil že mám závažný problém s motorem, který navíc divně zněl, měl jsem zastavit okamžitě.“

„Obvykle vůz necháte v neutrálu a dá se s ním pohybovat, ale tady to nebylo možné. Zastavil jsem a už nebylo možné s ním vůbec manipulovat,“ popisoval Verstappen situaci, kvůli které byl na trať „povolán“ virtuální safety car. „Musel jsem tam auto takhle nechat,“ řekl dále. Na situaci nejvíce doplatil Daniel Ricciardo, který do té doby bojoval o druhou příčku. Jenže díky zpomalení byla jeho největšímu soupeři Nicu Rosbergovi darována zastávka v boxech a Australan se tak propadl na třetí místo.

Sdílejte na:
Zavřít