Rosberg: Zvítězit mohu i v Číně

Rosberg: Zvítězit mohu i v Číně

Aby Nico Rosberg získal šesté vítězství v řadě, bude muset silnou konkurenci porazit i během následujícího závodního víkendu v Číně. Německý pilot věří, že něco takového je možné.

Pilot Mercedesu zvítězil v prvních dvou závodech letošní sezony. V honbě za dalšími triumfy mu nezabránil ani fakt, že Lewis Hamilton do obou podniků startoval z pole position. Německý jezdec má na svém kontě nyní pět vítězství v řadě a svou sbírku by rád rozšířil už o následujícím víkendu v čínské Šanghaji.

Největšími konkurenty mu budou piloti Ferrari a pochopitelně i stájový kolega a úřadující šampion Hamilton. Ti všichni ale měli během úvodních závodů nějaké problémy, kvůli kterým nemohli o vítězství bojovat naplno.

„Je skvělé, že se nám povedlo zahájit sezonu tak dobře,“ řekl třicetiletý závodník. „Já ale postupuji závod od závodu, krok za krokem. Mým cílem je samozřejmě získat co nejvíce dalších vítězství. Jsem poctěn tím, že mám tu čest pilotovat nejrychlejší vůz na startovním roštu už třetí rok v řadě. Snažím se z toho také vytěžit maximum.“

„Do závodního víkendu v Číně vstupuji s vědomím, že budu bojovat o vítězství. To je skvělý pocit,“ uvedl dále Rosberg. „Je to můj oblíbený okruh a mám na něj spoustu krásných vzpomínek. V roce 2012 jsem tu vybojoval první pole position a také první vítězství. Navíc jsme ještě neviděli Ferrari v plné síle, takže by to mohl být skutečně vzrušující víkend,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít