Räikkönen odjíždí ze Spa zklamaný

Räikkönen odjíždí ze Spa zklamaný

Na belgickém okruhu Spa si vyjel nejlepší výsledek v letošní sezóně, i tak ale není Kimi Räikkönen se čtvrtým místem spokojený, věřil si alespoň na stupně vítězů.

Po startu z osmé pozice se Kimi Räikkönen postupně prodíral kupředu a výsledkem bylo konečné čtvrté místo, poprvé v letošní sezóně navíc dokázal porazit svého stájového kolegu Fernanda Alonsa, jenž dojel na osmém místě (po penalizaci Kevina Magnussena se posunul na příčku sedmou).

Räikkönen, který na belgickém okruhu Spa dokázal vyhrát již čtyřikrát, zaznamenal svůj nejlepší výsledek sezóny, naposledy byl takto vysoko v loňské Velké ceně Koree, kde ještě v barvách stáje Lotus dojel druhý.

Finský závodník ale i tak neodjíždí z Velké ceny Belgie spokojený, po sérii prvních zastávek v boxech totiž kroužil na druhém místě, krátce před cílem závodu byl třetí, nakonec se před něj ale dostal Valtteri Bottas na silnějším voze Williams. V rozhovoru pro BBC mistr světa z roku 2007 přiznal, že je zklamaný. „Raději bych závod dokončil na vyšší pozici, je to zklamání,“ uvedl Iceman.

„Chtěl jsem skončit na prvních pozicích, bojovat celý závod o vítězství, ale nakonec jsem skončil čtvrtý. Máme poměrně dobrou závodní rychlost, ale když se nám příliš nedaří v kvalifikacích, je to v následných závodech vždy o mnoho náročnější,“ posteskl si finský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít