Räikkönen: Mohl jsem dojet až do cíle

Räikkönen: Mohl jsem dojet až do cíle

Kimi Räikkönen přiznává, že by zvládl dojet až do cíle Velké ceny Singapuru i na starých pneumatikách. Třetí pit-stop nebyl zcela nezbytný. Odmítá však spekulace o tom, že strategie týmu byla špatná. Podle vlastních slov netuší, zda by za sebou udržel Lewise Hamiltona na čerstvé sadě super-měkkých gum.

Räikkönen dobře odstartoval z pátého místa a získal pozici na úkor Maxe Verstappen. Během celého závodu se držel Lewise Hamiltona a v jistých fázích byl dokonce rychlejší než jeho britský soupeř. Ve 32. kole se mu podařilo po Hamiltonově probrždění v 9. zatáčce získat třetí místo a zdálo se, že má nakročeno k pódiovému umístění.

Hamilton nebyl schopen vrátit Räikkönenovi předjížděcí manévr a tak v Mercedesu vsadili na agresivní strategii. Hamilton překvapivě jel ke svým mechanikům i potřetí a obul čerstvou sadu super-měkkých gum. Ve Ferrari reagovaly hned v dalším kole, ale výjezdové kolo Hamiltona bylo velmi rychlé a Räikkönen se na trať vrátil až za ním na čtvrté příčce a do konce závodu už úřadujícího mistra světa neohrozil.

Po závodě „Ice Man“ přiznal, že třetí pit-stop nebyl potřebný a na měkké sadě gum by bez problémů dojel až do cíle. Zároveň ale dodal, že neví, jestli by mu to na Hamiltona stačilo.

Musíme si detailně prohlédnout všechna data a zjistit, jestli jsme něco mohli udělat lépe,“ řekl mistr světa z roku 2007. „Podařilo se jim dostat se před nás a my jsme ztratili pozici. Od toho bodu se s tím už nedalo nic udělat. jak jsem již řekl, vše si znovu projdeme a uvidíme jestli jsme mohli situaci vyřešit i jinak.

Přestože se ani jednomu pilotovi Ferrari nepodařilo získat pódiové umístění a v boji o druhé místo v poháru konstruktérů ztratily na Red Bull další bod, byl Räikkönen s výkonem svého vozu spokojený. Překvapilo ho zejména, že vedl vyrovnaný souboj s Mercedesem.

Včera jsme rychlostí nebyli daleko od Red Bull a Lewise. Měli jsme slušnou rychlost, ale většinu závodu jsme byli zaseknutí za nimi. Podařilo se mi dostat před Lewise po jeho chybě. Náš pěkný souboj trval několik zatáček a nakonec se mi podařilo získat třetí místo. Bohužel, dostal se zpět před nás, ale udělali jsme vše, co jsme mohli.

Jeli jsme si svůj vlastní závod a můžeme být celkem spokojeni. Získali jsme oproti startu jedno místo, ale to pro nás není cíl. Pokoušíme se být v boji o vítězství v závodech, takže musíme udělat naše auto ještě rychleji. Třetí nebo čtvrté místo není úplně to, co chceme.

Sdílejte na:
Zavřít