Po letní přestávce si připadám jako znovuzrozený, říká Kvyat

Po letní přestávce si připadám jako znovuzrozený, říká Kvyat

Daniil Kvyat prožil těžkou první polovinu sezóny. Po čtyřech závodu byl vyhozen od Red Bullu a ani v „béčkovém“ týmu Toro Rosso příliš nezářil. Nyní připouští, že se po změně týmu nechal příliš ovlivňovat svou frustrací a věří, že se jí dokázal zbavit během letní přestávky.

Ruský mladík zatím neví, kde a zda vůbec bude v příštím roce závodit. Kvyat je i proto odhodlaný ukázat v posledních sedmi závodech sezóny, že není mužem na odpis. I díky štědrým sponzorům je totiž pilot Toro Rosso stále v hledáčku několika týmů a to i přesto, že pro Toro Rosso zatím vybojoval jen dva body za dvě desátá místa.

„Myslím, že jsem opravdu potřeboval vypnout. Skončit v Red Bullu po několika závodech nebylo vůbec snadné a já jsem to moc nezvládl. Hodně jsem přemýšlel, jestli to bylo spravedlivé a co jsem mohl udělat jinak. Nasčítalo se mi hodně stresu, myšlenek a vytvořil jsem si na sebe příliš velký tlak. Bylo toho na mně moc, ale myslím, že během přestávky jsem to dokázal odbourat. Vyčistil jsem si mysl od nesmyslů a myslím, že v Belgii a v Itálii jsem byl připravený podávat velmi dobré výkony,“ tvrdí Kvyat.

„Bohužel nám ani jeden z těchto okruhů příliš neseděl, takže jsem nezískal žádné body, ale já jsem byl v pohodě. Mohl jsem odvádět svou práci bez zbytečného tlaku na výsledek a soustředil jsem se jen na své jízdy,“ pochvaluje si Kvyat kroužení daleko za bodovanými příčkami.

„S mým inženýrem si rozumíme a náš vztah je po těch pár týdnech volna lepší. Když se na něj podívám, tak je klidnější než tomu bylo předtím, což je velmi pozitivní. Myslím, že ze zbývajících závodů by nám měly minimálně tři nebo čtyři sedět. Je to příležitost ukázat náš potenciál a my pro to uděláme všechno, co bude v našich silách,“ slibuje Kvyat.

„Samozřejmě to není tak, že by pro nás byli nadcházející závody snadné. Nejsme elitním týmem, takže i když nám trať sedí, tak musíme bojovat velmi tvrdě. Zároveň však nemůžeme příliš bláznit. Je třeba být opatrný a přemýšlet o tom, jaké změny na autě děláte, tak aby to bylo správné a podpořilo to výsledek. Je to zodpovědnost mě a mého inženýra, ale je to také to, proč jsme tady, a proč máme Formuli 1 tak rádi. Na další závody se moc těším. Přijedeme tam, užijeme si to a věřím, že z toho budou i nějaké zajímavé výsledky,“ doufá jezdec, který by nějaký ten úspěch pro záchranu sezóny opravu potřeboval.

Sdílejte na:
Zavřít