Pirelli: Za defekt pneumatiky Vettela mohly nečistoty

Pirelli: Za defekt pneumatiky Vettela mohly nečistoty

Po explozi pneumatiky na voze Sebastiana Vettela se Ferrari společně s Pirelli pustilo do hledání příčiny. Italský dodavatel obutí pro všechny týmy nyní přišel s konečným vysvětlením. Za defekt mohly nečistoty na závodní dráze.

Nabízelo se hned několik možností, proč pneumatika Sebastiana Vettela explodovala. Jedno z alternativ mohl být i fakt, že německý závodník na této sadě odkroužil 26 kol a ta zkrátka už nevydržela. Italská společnost společně s týmem však hledala příčinu a nyní přišla na to, že za defekt gumy mohly nečistoty na závodní dráze.

„Analýza problému s pneumatikou Sebastiana Vettela byla uzavřena a výsledek byl sdílen s týmem Ferrari,“ uvedlo Pirelli oficiálním tiskovém prohlášení k celé kauze. „Několik málo zbývajících částí pneumatik bylo podrobně analyzováno s jinými pneumatikami, které byly během závodu použity a nebyly odhaleny žádné známky únavy či selhání konstrukce.“

„S největší pravděpodobností tedy za defekt pneumatiky mohly nečistoty, které se na závodní dráze vytvořily v průběhu jízd,“ dodala italská společnost ve svém prohlášení. Sebastian Vettel si tak ze závodu na rakouském Red Bull Ringu neodvezl ani jeden bod a v šampionátu jezdců se aktuálně dělí o třetí místo se stájovým kolegou Kimim Räikkönenem. Oba mají na svém kontě 96 mistrovských bodů.

Sdílejte na:
Zavřít