Pérez od Ocona očekává zářivé výkony

Pérez od Ocona očekává zářivé výkony

Sergio Pérez očekává, že jeho nový kolega Esteban Ocon bude ve Force Indii zářit a dobře nahradí odcházejícího Nica Hülkunberga.

Mexičan se vyjádřil, že od Force Indie očekává v sezoně 2017 boj o nejlepší trojici a týmu by k tomu měl pomoct svými dobrými výkony i mladík Esteban Ocon, pilot juniorského programu Mercedesu, loni jezdící za Manor.

Šampión série GP3 z roku 2015 si svoje místo v britsko-indickém týmu zasloužil i díky dobrým výkonům v druhé polovině sezony 2016, když v Manoru porážel vysoce hodnoceného Pascala Wehrleina.

O přestupu Ocona do Force Indie se rozhodlo krátce po skončení sezony, ve které Force India dosáhla čtvrtým místem historicky nejlepšího umístění v Poháru konstruktérů. V týmu nahradí odcházejícího Nica Hülkenberga, který posílí Renault. Ve čtvrtém roce ve Force Indii se tak Pérez poprvé dočká nového kolegy, od kterého očekává potvrzení svých kvalit a velkou konkurenceschopnost.

Myslím si, že Nico je jedním z nejlepších pilotů ve startovním poli a určitě bude týmu chybět. Bylo náročné loni a předloni ho porazit. Bylo to mezi námi velmi vyrovnané a právě díky tomu jsme jeden druhého posouvali dále, až na hranice našich možností. Naučil jsem se od něj hodně, doufám, že to může říci i on a jsem si jistý, že stejná zdravá konkurence přijde i ze strany Estebana.“

Slyšel jsem na jeho adresu jen samou chválu. Uvidíme, jak rychlý opravdu je, a jak se popere s novými pravidly. Jsou ale pro všechny stejné a každý začíná od nuly.“

I přes nevelké zkušenosti mladého Francouze, Pérez doufá v rychlost Ocona a věří, že společnými silami potáhnou tým mezi nejlepší tři stáje startovního pole.

Rozhodně tu rychlost v sobě má. Tým sáhl po nejlepším dostupném jezdci a já jejich úsudku věřím. Jsme šťastní, že jsme mohli přivítat v naší rodině zrovna Estebana a očekáváme velký bodový přínos, jak od něj, tak ode mě. Snad se nám podaří bojovat s nejlepšími,“ uzavřel Pérez.

Sdílejte na:
Zavřít