O kvalifikaci beze změn se postaral Red Bull a McLaren

O kvalifikaci beze změn se postaral Red Bull a McLaren

Ukázalo se, že Formule 1 byla velmi blízko úpravě nepovedeného kvalifikačního formátu z Austrálie. Proti ale byly týmy Red Bull a McLaren, které žádaly návrat ke starému systému.

Formule 1 představila o prvním závodním víkendu letošní sezony také nový kvalifikační formát, který měl do šampionátu vnést více vzrušení. To se ale úplně nepovedlo. První dvě části sobotních jízd byly poměrně atraktivní, ta třetí ale byla fraškou. O pole position, kterou vybojoval Lewis Hamilton, bylo rozhodnuto už čtyři minuty před koncem závěrečné fáze. Celou tu dobu se tak na závodní dráze nic nedělo.

Šéfové jednotlivých týmů se následně dohodli na okamžitém návratu starého formátu kvalifikace, ale výsledkem čtvrtečního setkání Komise Formule 1 bylo prohlášení, že podle nového formátu se pojede i v Bahrajnu.

Podle serveru Motorsport.com je hlavním důvodem nulových změn to, že týmy Red Bull a McLaren nesouhlasily s kompromisem v podobě kombinace nového a starého formátu. Tyto stáje totiž byly pro úplný návrat dřívější kvalifikace.

V Bahrajnu jsme mohli být svědky již zmíněné kombinace obou formátů. První a druhá část kvalifikace by se jely podle nového formátu, kdy by každých 90 sekund vypadával jeden závodník. Závěrečná část by už pak probíhala podle starého systému. Proti ale byl Red Bull a McLaren. Tyto týmy žádaly kompletní návrat starého formátu. Bez jejich souhlasu ale nemohla být odklepnuta ani eliminace současného formátu.

Sdílejte na:
Zavřít