Německo opět vyškrtnuto, v roce 2017 se na Hockenheimu závodit nebude

Německo opět vyškrtnuto, v roce 2017 se na Hockenheimu závodit nebude

Jednání mezi Berniem Ecclestonem a zástupci Velké ceny Německa nedopadla podle představ. Výsledkem je, že závod u našich sousedů bude v šampionátu Formule 1 příští rok chybět.

Okruh Hockenheim byl po nezdařilých jednáních z kalendáře Formule 1 pro příští rok vyškrtnut. Aktuálně tedy seznam velkých cen pro rok 2017 čítá 20 závodů. Rozhodnutí už oficiálně potvrdil i samotný okruh. Zcela jistě Formule 1 v následujícím roce na Hockenheimu závodit nebude.

„Na stole nebyla nabídka, která by pokryla všechna možná ekonomická rizika. A právě to byl vždy náš hlavní cíl,“ uvedl Georg Seiler, generální ředitel okruhu. „Je to velká škoda. Ale není to příliš velké překvapení. Datum závodu bylo nezávazné a k žádné dohodě nedošlo.“

Zajímavé je, že si Německo do šampionátu Formule 1 hledá cestu velmi těžko i přes silné zastoupení mezi týmy i jezdci. Vždyť mezi domácí patří stáj Mercedes a její jezdec Nico Rosberg, který bude tento víkend bojovat o svůj první mistrovský titul. Jenže zájem mezi fanoušky není příliš velký a kvůli financím byl závod zrušen už v roce 2015.

Od roku 1926 se Velká cena Německa konala 75x a to na třech různých místech.

Sdílejte na:
Zavřít