Nasr: Bod pro Manor nám otevřel oči

Nasr: Bod pro Manor nám otevřel oči

Felipe Nasr z týmu Sauber se nechal slyšet, že zisk mistrovské bodu stáje Manor všem kolem něj otevřel oči. Je potřeba něco změnit a zvýšit laťku, říká brazilský pilot.

Sauber s Manorem byly jedinými týmy, kterým se v letošní sezoně nepodařilo získat mistrovské body. Sauber si však držel desátou pozici v Poháru konstruktérů díky lepším výsledkům. To vše před závodním víkendem v rakouském Spielbergu. Tam Pascal Wehrlein po skvělé jízdě obsadil desátou příčku a po dvou letech získal pro stáj Manor další mistrovský bod.

To Sauber má jiné starosti. Stal se jediným týmem, který letos stále nebodoval a propadl se až na jedenáctkou pozici v Poháru konstruktérů. „Je to něco, co nám skutečně otevřelo oči,“ nechal se slyšet Felipe Nasr, jeden z jezdců stáje. „Musíme zvýšit laťku a přinést nějaké aktualizace pro náš vůz.“

„Jsem si jistý, že Manor svůj vůz zlepšuje závod od závodu a stejným přístupem bychom k tomu měli přistupovat i my. Víme, že body od nás nejsou daleko, musíme pro to však něco udělat,“ řekl dále brazilský závodník, kterému prý šanci na bodované příčky zhatil nevhodně načasovaný výjezd safety caru.

„Safety car pro nás přišel v nejméně vhodný čas. Zatímco většina závodníků během této fáze přezouvala a získala tak výhodu, já musel zůstat na trati a následně jsem neměl dostatečně čistý vzduch. Je to škoda, kdyby tato fáze přišla o 10 až 15 kol později, mohli jsme určitě bojovat o mistrovské body,“ dodal pilot, který závod v Rakousku dokončil na třináctém místě.

Sdílejte na:
Zavřít