Na Hungaroringu budou v první řadě stát Ferrari

Na Hungaroringu budou v první řadě stát Ferrari

V kvalifikaci jsme se dočkali mnoha překvapení, ani jeden Mercedes nebude v první řadě, Hamilton startuje až čtvrtý a na devatenácté místo se kvalifikoval Paul Di Resta.

Q1

V Q1 byly všechny oči na Paulovi Di Resta. Komentátor SkySports se kolo od kola zlepšoval a na konec dokázal porazit Marcuse Ericssona. Na poslední chvíli musel nahradit Felipeho Massu, který se necítil dobře a kvalifikaci se zúčastnil, aniž by v monopostu seděl čtyři roky.

To, že porazil Ericssona, nám říká jednu ze dvou věcí, nebo by měl Sauber konečně Ericssona poslat kamsi nebo byl tah s nasezením loňského motoru Ferrari opravdu krokem vedle.

Na osmnáctém místě Pascal Wehrlein, sedmnáctý Stroll, tomu poslední a zároveň nejlepší pokus pokazil pomalu jedoucí Kvyat. Do Q2 se nedostal ani Kevin Magnussen.

Q2

Palmer si velmi nepomohl, když se na rozdíl od svého týmového kolegy nedostal do Q3 a skončil na jedenáctém místě. Dvanáctý je Kvyat, pro kterého byla kvalifikace jako taková nezdařená, když na konci Q1 téměř narazil do bariéry na konci prvního sektoru.

Na třináctém a čtrnáctém místě dvojice jezdců Force India, za nimi dvojice z Haasu. Ani jednomu z týmů trať v Maďarsku nesedí a postavení na startu zhoršuje i to, že se do Q3 dostaly oba McLareny.

Q3

Jezdci Ferrari potěšili své tifosi, když se kvalifikovali do první řady. Lewisovi Hamiltonovi se celý víkend nepodařilo zajet čisté kolo a tento deficit se ukázal i v kvalifikaci, kde se kvalifikoval jen na čtvrté místo za týmového kolegu.

Třetí řada patří Red Bullům, na sedmém místě Hülkenberg, ten bude ale v důsledku penalizace za výměnu převodovky startovat až z dvanáctého místa. Na osmém a devátém místě skvěle McLaren a nejlepší desítku uzavírá Sainz.

Sdílejte na:
Zavřít