Mohl jsem být ještě rychlejší, myslí si po kvalifikaci Hamilton

Mohl jsem být ještě rychlejší, myslí si po kvalifikaci Hamilton

Pilot Mercedesu bilancuje své počínání v dnešní kvalifikaci a i přes vybojovanou pole position tvrdí, že jeho čas mohl být ještě o něco rychlejší.

Lewis Hamilton byl nejrychlejší ve druhém i třetím volném tréninku a dominanci mu vydržela až do sobotního odpoledne, kdy se v rámci kvalifikace rozhodovalo o postavení na startovním roštu. Britský pilot vybojoval pole position před stájovým kolegou Nicem Rosbergem ,který aktuálně vede šampionát o osm mistrovských bodů.

„Zítra to bude velmi vyrovnaný závod, protože našim soupeřům se opravdu daří během dlouhých stintů,“ uvedl úřadující mistr světa k zítřejšímu závodu v malajském Sepangu. „Vůz byl dnes fantastický a jízdu jsem si opravdu užíval. A můj náskok? Mohl jsem být ještě rychlejší!“

Oproti poslednímu závodnímu víkendu v Singapuru je to pro britského závodníka jako noc a den. Nyní je Hamiltonů cíl jasný, chce snížit náskok Nica Rosberga na čele šampionátu, nejlépe se dostat před něj. „Nemyslím si, že přijde něco, co by nás zítra (v cestě za vítězstvím) mohlo zastavit,“ uvedl pilot Mercedesu. „V posledních závodech máme dobré starty a je to něco, na čem neustále pracujeme,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít