Moc jsem chtěl vyhrát, ale nestačilo to, přiznal Rosberg

Moc jsem chtěl vyhrát, ale nestačilo to, přiznal Rosberg

Nico Rosberg odmítá spekulace, že by se v USA spokojil s druhým místem. Hodně chtěl závod v Austinu vyhrát a v závěru riskoval, nic z toho ale na ohrožení Lewise Hamiltona nestačilo.

Nico Rosberg se umístil hůře než Lewis Hamilton poprvé od červencového závodu v Německu a jeho náskok na čele šampionátu se z 33 mistrovských bodů srazil na 26. Německý jezdec má stále vše ve svých rukou a aby získal první mistrovský titul, stačilo by mu ve zbylých třech závodech dojet vždy na druhém místě za Lewisem Hamiltonem. Jenže pilot Mercedesu se s podobnou taktikou nehodlá ztotožnit a nadále chce bojovat o vítězství.

„Ne, takhle to určitě nevnímám,“ odpověděl Rosberg na otázku, jestli bylo druhé místo v Austinu jeho cílem. „Opravdu jsem chtěl závod tady vyhrát, nevyšlo to a nejsem z toho nadšený. Lewis odvedl skvělou práci, celý víkend patřil jemu. Vydařila se mu kvalifikace, povedl se start a celou dobu svou situaci pevně kontroloval.“

„V samotném závěru závodu jsem na to opravdu tlačil (Rosberg stáhl náskok Hamiltona z 10 na 6 sekund), abych se ho v posledních kolech pokusil ohrozit nějakým tlakem, ale nestačilo to,“ řekl dále jezdec Mercedesu.

Nico Rosberg se rozhodně nechce smířit s tím, že by v posledních třech závodech sbíral pouze druhá místa. Jeho hlavním cílem je i nadále získávání vítězství. „Jsem si moc dobře vědom situace v šampionátu. Je vzrušující, že mohu být součástí tohoto souboje. Pokud chci svou práci udělat co nejlépe, bude nejlepší ji dělat co nejjednodušeji,“ dodal Nico Rosberg, který může svůj náskok na čele navýšit už za týden během závodního víkendu v Mexiku.

Sdílejte na:
Zavřít