Mladému Schumimu chybí v cestě do Formule 1 tátova podpora, myslí si Verstappen

Mladému Schumimu chybí v cestě do Formule 1 tátova podpora, myslí si Verstappen

Max Verstappen se domnívá, že Mick Schumacher, syn legendárního Michaela, bude mít cestu do Formule 1 velmi těžkou. Těžkou i kvůli tomu, že nyní nemá plnou podporu svého otce.

Mladičký Holanďan debutoval v šampionátu Formule 1 v loňské Velké ceně Austrálie a bylo mu sedmnáct let. Přesně tolik je nyní Micku Schumacherovi, který září v šampionátech Formule 4. Verstappenův otec Jos před časem způsobil značný rozruch. Nechal se totiž slyšet, že syn Michaela Schumachera není tak dobrý, aby se dostal až do Formule 1.

„Viděl jsem Micka závodit jen na motokárách,“ nechal se slyšet Max. „Je v obtížné situaci a všichni na něj vyvíjí ohromný tlak, protože jeho otec byl ve Formuli 1 tak moc úspěšný. Ať udělá jakoukoliv chybu, všichni ji budou vidět. Není to pro něj jednoduché, ale zatím si vede opravdu skvěle. Ale jít ve stopách vlastního otce bude mít opravdu těžké, vždyť on byl nejlepší z nejlepších!“

Podle Verstappena je další překážkou v kariéře Micka Schumachera to, že jeho otec Michael mu nyní nemůže v cestě do Formule 1 pomoci. „Samozřejmě, že mu otec chybí při cestě do Formule 1. Je to velká osobnost a svými zkušenostmi a kontakty by mu mohl nesmírně pomoci. Je škoda, že tomu tak nyní nemůže být,“ řekl dále Verstappen.

Holandský závodník má teď svých starostí dost. Nutno ale dodat, že jsou o poznání příjemnější. V debutové sezoně umlčel kritiky a ukázal své schopnosti a pomalu se šušká o tom, že pro příští rok se přemístí do jednoho z top týmů. „Je to rozhodně lepší, než kdyby o mně nikdo nemluvil,“ říká s úsměvem Max. „Faktem je, že u Red Bullu jsem spokojený, každopádně chci příští sezonu být na stupních vítězů,“ dodal sebevědomě.

Sdílejte na:
Zavřít