Mercedes: V Singapuru nebudeme favorité

Mercedes: V Singapuru nebudeme favorité

Šéf stáje Mercedes Toto Wolff odmítá, že by jeho tým měl být pro následující závodní víkend v Singapuru favoritem. Mohli bychom se poprvé v letošní sezoně dočkat vítězství Ferrari?

Loňský závod na singapurském okruhu Marina Bay byl pro všechny velkým překvapením. Jindy suverénní Mercedes zde totiž nestačil na tempo Ferrari ani Red Bullu a z vítězství v nočním závodě se radoval Sebastian Vettel. Toto Wolff říká, že z loňského roku si jeho tým odnesl mnoho zkušeností a věří, že něco takového se letos už nebude opakovat. I tak ale nesouhlasí s tím, že by byl Mercedes v Singapuru letošním favoritem.

„Po silném výkonu v Itálii nás čeká závod v Singapuru, který pro nás bude ohromnou výzvou,“ uvedl čtyřiačtyřicetiletý Wolff. „Žádný tým tam nikdy nezískal double (umístění na prvních dvou místech). Všechny stáje si moc dobře uvědomují, jak náročný tento okruh je až jedna jediná chyba může znamenat definitivní konec.“

„Musíme se maximálně soustředit, využít náš potenciál a získat co možná nejlepší výsledek. V loňském roce se nám to nepovedlo, ale odvezli jsme si mnoho zkušeností a jsme zvědaví, jak se z toho poučíme letos. Rozhodně nejsme pro tento závodní víkend favorité, Ferrari se na tomto okruhu dařilo velmi dobře a sedět by mohl také Red Bullu, o to těžší závod to pro nás následující víkend bude,“ dodává Wolff, šéf týmu, který aktuálně s pohodlným náskokem vede šampionát.

Sdílejte na:
Zavřít